Terminale płatnicze w radiowozach drogówki

Już niebawem radiowozy chojnickiej drogówki zostaną wyposażone w terminale do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIK-a. Policjanci drogówki z początkiem lutego będą już posiadali takie urządzenia w swoich pojazdach służbowych.

Do chojnickiej jednostki policji trafiły już nowoczesne terminale płatnicze.   |  fot. KPP

Aby zapewnić sobie możliwość zapłacenia grzywny podczas kontroli, wystarczy posiadać ważną kartę płatniczą lub system BLIK i mandat będzie można zapłacić bez problemu w radiowozie. Każdy ukarany kierowca, który zdecyduje się zapłacić mandat kartą, oprócz stosownego druku, otrzyma też potwierdzenie dokonanej transakcji z terminala.

To rozwiązanie będzie również wygodne dla obcokrajowców, którzy popełniając wykroczenie na terenie naszego kraju, do tej pory byli zobligowani płacić mandaty gotówką. To często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki, co znacznie wydłużało czas kontroli, a także było stratą czasu dla osoby kontrolowanej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy już musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego, a także nie stracimy cennego czasu na udanie się do urzędu pocztowego w celu dokonania płatności za mandat.

KPP

Zapisz

  1. 30 stycznia 2018  19:57   Juz widze chernych polakow do ...   QQQ

    Juz widze chernych polakow do tej metody rozliczania sie z drogowka!- na szczescie mamy tylu obcokrajowcow w Polsce , a więc terminale zwróca sie w najbiiższej dekadzie

    3
    0
    Odpowiedz