Tenisiści walczyli o Puchar

W Hali Centrum Sportowo – Biznesowego odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Zawody rozegrane zostały w pięciu kategoriach: Juniorzy - 16 osób, Seniorzy 19 – 39 lat – 18 osób.

W turnieju wystąpiło sześciu chojnickich zawodników.   |  fot. nadesłane

Weterani 40 - 59 lat – 22 osoby, Weterani +60 – 11 osób, Open – 48 osób. Każdy zawodnik mógł startować w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii Open. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice w poszczególnych kategoriach reprezentowało sześciu zawodników: Sławomir Wilczek, Rafał Megger, Michał Brieger, Sławomir Januszewski, Bartek Ossowski i Oliwia Wilczek.

Rafał Megger i Michał Brieger rywalizujący w kategorii Seniorów obstawionej w większości przez zawodników drugo i trzecioligowych poradzili sobie całkiem nieźle zajmując miejsca 7-8 (Rafał) i 9-12 (Michał). W równie silnej kategorii Weteranów zdominowanej przez zawodników ligowych rywalizowali Sławek Januszewski i Sławek Wilczek. Swój występ również mogą zaliczyć do udanych.

Zajęli bardzo dobre miejsca w rywalizacji z czołowymi zawodnikami trenującymi na co dzień w ligach. Sławek Wilczek zakończył zmagania na miejscu 7-8, natomiast Sławek Januszewski na miejscu 5-6.  Dwójka naszych juniorów wypadła także bardzo pozytywnie. Bartek Ossowski zajął miejsce 5 - 6 a Oliwia Wilczek miejsce 9 - 12.

Po zakończonej rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy przystąpili do konkurowania w najliczniejszej kategorii Open. Rafał Megger i Sławek Wilczek po kilku zwycięskich pojedynkach ostatecznie zakończyli udział w zawodach na tym samym etapie, a mianowicie zajmując miejsce 13 - 16.

Bardzo dobry występ zaliczył Michał Brieger, który po kilku zaciętych i emocjonujących pojedynkach uplasował się na miejscu 7 - 8. Najlepiej w kategorii Open poradził sobie Sławomir Januszewski, który po drodze pokonał kilku bardzo dobrych zawodników drugoligowych. Zmagania zakończył na bardzo wysokim miejscu 5 - 6.

Po zakończeniu turnieju w każdej kategorii wiekowej pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu kategorii Open zawodnicy na podium otrzymali puchary i nagrody pieniężne.