Tenisiści stołowi na turnieju ...

W niedzielę w Hali Widowiskowo - Sportowej w Świeciu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Świecia w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Świecia. W turnieju wzięło udział 78 zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach.

Od Lewej: S. Januszewski, M. Żychliński, M. Brieger, R. Megger, A. Domachowski, I. Gadomska.

Kobiety – Open (11 zawodniczek), Junior – rocznik 1998 i młodsi (15 osób), Senior – rocznik 1997-1974 (19 osób), Weteran – rocznik 1975 i starsi (7 osób), Amator – do 50 lat (15 osób), Amator Weteran – powyżej 50 lat (11 osób). We wszystkich kategoriach zawodnicy grali do dwóch przegranych meczów z wyjątkiem kategorii Weteran, w której rywalizowano w jednej grupie każdy z każdym.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Iwona Gadomska, Sławomir Januszewski, Arek Domachowski i Bartek Ossowski. Mateusz Żychliński startujący w kategorii Amator po paru zwycięskich pojedynkach musiał uznać wyższość klubowego kolegi Rafała, zajmując ostatecznie miejsce 7 - 8.

Arek Domachowski po kilku ekscytujących pięciosetowych meczach zakończył rywalizację na tym samym etapie, co kolega czyli na miejscu 7 - 8. Rafał Megger startujący również w tej kategorii po gładkim zwycięstwie w pierwszym meczu stoczył bardzo zacięty pojedynek z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca. Zabrakło odrobiny szczęścia, gdyż spotkanie przegrał 3:2. Rafał zakończył zmagania na miejscu 5-6, po przegranym meczu z klubowym kolegą Michałem.

Najlepiej wśród Amatorów poradził sobie Michał Brieger, który przegrał jedynie ze zwycięzcą kategorii, zajmując 3. miejsce na podium. Iwona Gadomska rywalizująca w większości z zawodniczkami ligowymi zajęła 7 miejsce.

Bardzo dobry występ w Weteranach odnotował Sławomir Januszewski. W nielicznej, ale silnie obstawionej kategorii po sześciu pojedynkach zajął wysokie 3 miejsce na podium. Bartek Ossowski nabierający turniejowego doświadczenia, jako jedyny reprezentant Juniorów z Chojnic zajął 9. miejsce w swojej grupie wiekowej.

Po zakończeniu turnieju pierwsze trzy osoby w każdej kategorii otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo pamiątkowe puchary.