Tenisiści ma mistrzostwach

28 czerwca w Hali Sportowej Gimnazjum Nr 6 w Koszalinie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Koszalina w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięli udział zawodnicy z prawie każdego zakątka Polski oraz kilkunastoosobowa ekipa z Niemiec, Danii, Ukrainy.

Amatorzy występujący w turnieju.   |  fot. nadesłane

Gościem specjalnym był jeden z najlepszych polskich tenisistów młodego pokolenia, medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata, Jakub Dyjas - wychowanek klubu KTS Koszalinianin. Przed rozpoczęciem turnieju pięć losowo wybranych osób miało przyjemność zagrać z Jakubem po jednym secie.

Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: dzieci do 13 lat (28 osób), z licencjami do 18 lat (23 osoby), z licencjami powyżej 18 lat (30 osób) i Amatorzy (52 osoby). Łącznie wystartowało aż 133 zawodników. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice w kategorii Amator reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Krzysztof Pieragowski i Sławomir Wilczek.

Po wielu zaciętych pojedynkach Michał Brieger dotarł do finału, w którym zmierzył się z Antonim Biedziukiem. Początkowo Michał przegrywał 2:0, jednak po heroicznej walce losy spotkania się odwróciły i ostatecznie wygrał mecz 3:2, zostając tym samym mistrzem w swojej kategorii. Bardzo dobry występ odnotował też Rafał Megger, który po niezwykle zaciętych pojedynkach w większości pięciosetowych zakończył rywalizację na 5. miejscu. Po drodze przegrał jedynie z zawodnikami, którzy zajęli ostatecznie drugie i trzecie miejsce w turnieju.

Od lewej- Michał Brieger, Krzysztof Pieragowski, Rafał Megger i Sławomir Wilczek.

Krzysztof Pieragowski i Sławomir Wilczek również mogą być zadowoleni ze swojej gry w zawodach, gdyż zajęli miejsca 7 - 8 (Krzysztof) i 9 - 12 (Sławomir). Po zakończeniu każdej kategorii pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary, a dla sześciu najlepszych zawodników przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Dodatkowo nagrodzony został najmłodszy i najstarszy zawodnik oraz osoba, która przyjechała z najdalszej miejscowości.