Technikum nr 2 w Chojnicach wśród najlepszych

Ranking szkół „Perspektyw” od lat budzi emocje nauczycieli, rodziców i uczniów. Niezależnie od opinii na temat różnych zestawień i rankingów szkół śledzimy je, komentujemy i analizujemy miejsce, które zajęliśmy.

Sukces technikum wynika ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowch i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

W tegorocznej edycji konkursu „Perspektyw” Technikum nr 2 w Chojnicach zajęło 9 miejsce. Tym samym nauczyciele i uczniowie szkoły przy Dworcowej 1 mieli okazję przekonać się, jak to jest znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych techników w województwie pomorskim oraz przeżyć emocje, które towarzyszą temu wyróżnieniu.

18 lutego dyrektor wraz z grupą uczniów uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia wyróżnień dla najlepszych szkół w województwie pomorskim. - Cieszymy się z wyróżnienia, jest ono bowiem ważną nagrodą dla nas wszystkich: nauczycieli, pracowników szkoły a przede wszystkim uczniów. Nagrody i wyróżnienia dostarczają radości i są powodem do dumy, ale też zobowiązują do dalszej systematycznej i codziennej pracy. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że konkurencja jest ogromna a wyzwania niełatwe, zwłaszcza teraz, kiedy jest się w tak zacnym gronie wyróżnionych.

- Mamy nadzieję, że tegoroczny sukces będzie dla nas wszystkich dobrą motywacją do rozwoju nie tylko szkoły, ale przede wszystkim da szansę naszym uczniom na edukację na najwyższym poziomie. Wysoka lokata w prestiżowym konkursie zobowiązuje i stawia nowe wyzwania, które chcemy przyjąć jako plan na kolejne lata, wiedząc, że sukces to nie sprawa szczęścia, ale efekt wysiłku, odwagi i pracy.

Starostwo Powiatowe

  1. 24 lutego 2020  13:14   Gratulacje   B.

    Z serca gratuluję społeczności Technikum nr 2, takie informacje cieszą i budzą nadzieję.

    0
    0