Team Lębork przegrał z Red Devils

W niedzielę w w Chojnicach zespół Red Devils podejmował Team Lębork. To było bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w Statscore Futsal Ekstraklasie. Chojniczanie obecnie złapali oddech i mieli trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Red Devils był zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrał z ekipą z Lęborka.   |  fot. Ł.C.

Lęborczanie natomiast są "pod kreską", a do ostatniego bezpiecznego miejsca brakowało im tylko jednego "oczka". Generalnie wiadomo było, iż wynik niedzielnego pojedynku będzie miał ogromny wpływ na końcowe rozstrzygnięcia w kontekście trzeciego spadkowicza.

Red Devils – LSSS Team Lębork 6:3

Red Devils: Kollar (Kartuzyński, Kąkol) – Kokoladze, Pastars, Medon, Nehela, Laskowski, Kręcki, Laskowski, Świtoń, Kubiszewski.

Bramki: 2. Świtoń, 10. Nehela, 20. Medoń, 22. Medoń, 29. Świtoń, 36. Laskowski – 2. Gomes, 26. Gomes, 40. Gniba

Kartki:   34. Nehela (RD), 36. Laskowski (RD) – 28. R. Łapigrowski (LĘB)

Początek spotkania to była wymiana ciosów, niczym w bokserskim pojedynku. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie, po golu zdobytym przez Świtonia. Kilka sekund później goście doprowadzili do wyrównania, i jak się okazało było to zarazem ich jedyne trafienie w tej części meczu. Dla chojniczan kolejne gole padły w 10 i 20 minucie, oba zdobyte przez Medona i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 3:1 dla zawodników Red Devils.

Po przerwie nadal dominowali gospodarze, którzy potwierdzili dobrą grę kolejnymi trafieniami aplikując rywalowi kolejne gole, przy dwóch trafieniach gości - ostatecznie wygrywając dzisiejsze spotkanie 6:3.