Targowisko przy Młodzieżowej od poniedziałku już pod wiatą

Zakończyły się odbiory na Targowisku Młodzieżowa. - Handlujący mogą się zacząć towarowość w boksach pod wiatą, żeby w poniedziałek na spokojnie ruszyć z handlem - potwierdza wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Gruntowny remont targowiska rozpoczął się 7 stycznia br. W tym czasie handlujący, swój biznes prowadzili na okolicznych parkingach. Od 9 listopada pracować będą w boksach ustawionych pod wiata handlową.   |  fot. A. Zajkowska

Po równych 11 miesiącach od rozpoczęcia kapitalnego remontu na targowisku miejskim przy ulicy Młodzieżowej, handel wraca na swoje pierwotne miejsce. - Jeśli chodzi o samą halę targową, to owszem wszystko zostało już zatwierdzone, odebrane przed odpowiednie służby i urzędników.  Handlujący mogą się zacząć towarowość w boksach pod wiatą, żeby w poniedziałek (9.11. - przyp. red.) na spokojnie ruszyć z handlem - mówi Adam Kopczyński.

Nieczynna pozostanie natomiast część placu w obrębie budynku socjalnego. - Do połowy grudnia będą tam jeszcze trwały prace. Ta strefa będzie wygrodzona, jako plac budowy - informuje wiceburmistrz.

Kapitalny remont chojnickiego targowiska przeprowadza firma Marbruk z Charzykowa. Prace obejmowały m.in. wykonanie wiaty targowej, zagospodarowanie terenu, budowa i przebudowa instalacji energetycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. W trakcie jest budowa pomieszczeń socjalno-administracyjnych. Inwestycja pochłonęła ponad 5 mln zł.

Anna Zajkowska