Targ przy Młodzieżowej znowu czynny

Po 10 dniowym przestoju, pawilony przy ul. Młodzieżowej znowu otwarte na klientów. Prawdopodobnie za miesiąc życie zacznie się także na targowisku przy ul. Angowickiej.

Po 10 dniach przestoju przy ul. Młodzieżowej znowu można zakupić, np. świeże warzywa.   |  fot. A. Zajkowska

W związku z mającą się lada moment rozpocząć modernizacją targowiska przy ul. Młodzieżowej konieczne było przeniesienie pawilonów. Kramiki, m.in. ze świeżymi warzywami ulokowane zostały na sąsiadującym z płytą targu parkingu. Prace związane z ich przeniesieniem rozpoczęły się 7 stycznia. Od dzisiaj, małymi krokami, znowu rozkwita tam handel.

- Nie ma na co czekać. Pieniądze na rachunki same się nie zarobią. Dwa tygodnie przestoju to i tak sporo - mówi jeden ze sprzedawców. Opinię tę podziela Iwona Turzyńska. - Trzeba już wykładać towar i przyzwyczajać klientów, że stoimy w nowych miejscach. Mam nadzieję, że klienci szybko wrócą na zakupy - komentuje sprzedająca warzywa kobieta. - Trzeba przeboleć te chwilowe niedogodności. Remont targu to jak z remontem mieszkania. Najpierw bałagan i niezadowolenie, ale potem się człowiek cieszy, że jest ładnie - dodaje pani Iwona.

Gruntowny remont chojnickiego targowiska przeprowadzi firma Marbruk z Charzykowa. Prace obejmują: wykonanie zadaszenia, zagospodarowanie terenu oraz budowę budynku socjalno-administracyjnego wraz z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej i energetycznej. Inwestycja kosztować ma 5 mln 360 tys. zł. Prace mają potrwać do końca sierpnia.

Niedługo otwarcie na Angowickiej

Zakończyła się już przebudowa targowiska przy ul. Angowickiej. Trwają czynności odbiorowe. Ten remont również przeprowadziła firma Marbruk. Prace modernizacyjne wykonała za 1 mln 341 tys. zł. - W tej kwocie pozyskaliśmy 588 tys. 221 zł. z programu rozwoju obszarów wiejskich - informuje Arseniusz Finster. - Zadanie w mojej ocenie jest wykonane zgodnie ze sztuka budownictwa. Na targowisku handel ponownie ruszy najprawdopodobniej w lutym lub w marcu - dodaje burmistrz.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 20 stycznia 2020  10:43   Autorce z pomocą   ŁUCJA

  Pani Anno, Firma z Charzyków, nie z Charzykowa!!!! Piszę nie po to, by "wytykać", ale z życzliwości.

  5
  0
  Odpowiedz
 2. 19 stycznia 2020  09:58   uuuu   anonim

  Relikty PRL-u mają się dobrze

  6
  2
  Odpowiedz
 3. 18 stycznia 2020  16:31   LOL   obserwator

  Szału nie ma. Tak na prawde duzo sie nie zmieniło.

  13
  5
  Odpowiedz
 4. 18 stycznia 2020  12:15   targowisko (1)   Adam

  Nowa wiata na targowisku przy Angowickiej okropnie , topornie wyglada , bardziej przypomina bunkier jak wiate , kto wyrazil zgode na takie badziewie

  25
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 21 stycznia 2020  09:40   Tez tak uważam ...   anonim

   Tez tak uważam ...nieprzyjemny bunkier . Nie zachęca by tam robić zakupy. Dlaczego taki ciężki dach jakby auta miały po nim jeżdzić

   0
   0