Taneczny „Dworek Polski” i z nagrodą

Stowarzyszenie „Dworek Polski” powróciło z Nagrodą Specjalną zdobytą w XXIX Festiwalu Ziemia i Pieśń w Szprotawie. Konkurs odbył się w lipcu. Warsztaty tańców tradycyjnych, koncert taneczno-wokalny oraz piosenka finałowa „Hej Sokoły”.

Konkurs odbył się w ramach projektu Kultywowanie dziedzictwa narodowego przez Stowarzyszenie Dworek Polski.   |  fot. nad.

Wykonana przez młodzież z wszystkimi zespołami - – to wszystko odbyło się w ramach projektu Kultywowanie dziedzictwa narodowego przez Stowarzyszenie Dworek Polski. W trakcie warsztatów tanecznych młodzież oraz dzieci poznaje tańce w stylizacji staropolskiej oraz przedwojennej, jak również historię, stroje oraz ważne wydarzenia związane z epoką, z której się wywodzą.

Bogaty program artystyczny przygotowany w ramach zajęć został zaprezentowany podczas koncertu gwiazdy sobotniego wieczoru festiwalowego. Koncert cieszył się uznaniem publiczności, a młodzi artyści zostali docenieni gromkimi brawami. Uczestnicy wyjazdu znaleźli również czas, by poznać piękno lokalnej architektury z końca XVIII wieku, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcia dzięki gościnności właścicieli Pałacu w Henrykowie.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym nadal mogą dołączyć do uczestników warsztatów tanecznych, podczas których będą mieli okazję nauczyć się tańców polskich, a efektem warsztatu będzie stworzenie w staropolskich strojach krótkometrażowego filmu ukazującego piękno naszego regionu. Przygotowany program artystyczny prezentowany jest podczas lokalnych i krajowych koncertów. Projekt potrwa do końca 2021 roku. Kolejne koncerty zespołu zaplanowane są w sierpniu 2021 roku.

Zajęcia taneczne odbywają się w Chojnickim Centrum Kultury. Zainteresowani mogą się kontaktować bezpośrednio z organizacją pod numerem telefonu: + 48 791 507 169. Organizatorem zadania jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami Powiat Chojnicki i Gmina Miejska Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane jest przez Powiat Chojnicki i Gminę Miejską Chojnice.

Relacja z wydarzenia oraz zdjęcia https://www.facebook.com/DworekChojnice/photos/pcb.2933148106924567/2933137330258978/

https://www.facebook.com/DworekChojnice/photos/pcb.2931205220452189/2931198443786200/

Anna Piekarska-Więcławek