Taneczne Mikołajki

Od 6 do 10 grudnia w pracowni tanecznej Chojnickiego Centrum Kultury odbywały się mikołajkowe konkursy, warsztaty i spotkania przy choince w małym gronie.

Konkursy i warsztaty przygotowała Monika Michalewicz.   |  fot. ChCK

W dniu 6 i 8 grudnia dla najmłodszych tancerek i tancerzy z zespołu 7-8 plus 9 lat przygotowany został Mikołajkowy Konkurs Tańca, gdzie zatańczyły własną interpretację różnych utworów. Poniżej wyniki poszczególnych kategorii.

6 grudnia

Konkurs do muzyki świątecznej:

VI miejsce Anna Pawlak, V miejsce Amelia Kuszmerek, IV miejsce ex aequo Bianka Adamczyk i Nelia Gliszczyńska, III miejsce Julia Muszyńska, II Lidia Ziemińska, I miejsce Celina Lewandowska.

Konkurs do muzyki lirycznej:

VII miejsce Bianka Adamczyk, VI miejsce Wiktoria Knopik, V miejsce ex aequo Lidia Ziemińska i Magdalena Knopik, IV miejsce ex aequo Aleksander Buse i Amelia Kuszmerek, III miejsce Nadia Czupa,
II miejsce Nelia Gliszczyńska, I miejsce Liwia Modrzejewska.

8 grudnia - tego dnia było najwięcej chętnych do udziału w konkursach:

Muzyka bardzo rytmiczna:

V miejsce Aleksandra Mitoraj, IV miejsce ex aequo Zuzanna Gakan i Emilia Kiżewska, III Zuzanna Spichalska, II miejsce Zuzanna Kiedrowicz, I miejsce Alicja Januszewska.

Muzyka Świąteczna:

VI miejsce Aleksandra Mitoraj, V miejsce Nadia Czupa, IV miejsce ex aequo Liwia Modrzejewska i Bianka Adamczyk, III miejsce Aleksander Buse, II miejsce Lidia Ziemińska,
I miejsce Julia Lońska.

Hip hop:

V miejsce Amelia Kuszmerek, IV miejsce ex aequo Julia Muszyńska i Alicja Januszewska, III miejsce Nadia Czupa, II miejsce Aleksander Buse, I miejsce Celina Lewandowska.

Atmosfera była niezwykle wesoła, były też emocje związane z miejscami i miłe momenty dekoracji na podium z małymi upominkami. Najstarsze i średnie zespoły Mikołajki najbardziej lubią spędzać na małych warsztatach kulinarnych, które odbyły się pod hasłem "Zdrowe słodycze" czyli owoce w gorzkiej czekoladzie. Zajęcia pokazały, że można jeść pyszności bez syropu glukozowego, utwardzonych tłuszczów, glutenu i mleka. Taka dieta na pewno wyjdzie młodzieży na zdrowie i poprawi kondycję, która przyda się w nowym roku.

Ł Sajnaj