Tancerki z kolejnymi z sukcesami

Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury miały bardzo pracowity weekend. Najpierw w sobotę zaprezentowały się na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dance Art w Nowym Dworze Gdańskim, by dzień później pojechać na równie udany turniej do Bydgoszczy.

Tancerki z ChCK udanie zaprezentowały się na dwóch ogólnopolskich festiwalach tanecznych.   |  fot. nad.

Taneczny weekend przyniósł wiele osiągnięć w artystycznych kategoriach tańca. Wspaniałą formę artystyczną zaprezentowała Marta Szyszka, Marta Grabowska, duet sióstr Lamczyk, Lena Barczyńska, Kinga Kitowska, Inga Mischka, Amelia Rybacka, a w niedzielę zespół Sigma wytańczył I miejsce w Bydgoszczy. 15 czerwca na scenie Żuławskiego Ośrodka Kultury było niezwykle gorąco.

Pierwsze kategorie rozpoczęto o godz. 7:30, najstarsze i najbardziej doświadczone tancerki oraz absolwentki Szkoły Baletowej w Gdańsku, wyszły na scenę dopiero po godz. 21:00. I Ogólnopolski Festiwal Tańca Białobrzeski Dance Art zgromadził ogromną ilość tancerzy, a z Chojnickiego Centrum Kultury wzięło w nim udział siedem tancerek, i aż sześć przyjechało z medalami za czołowe miejsca. W kategorii solo najlepiej wypadła Marta Szyszka i Marta Grabowska. Solo modern powyżej 15 lat: II miejsce Marta Szyszka, III miejsce Marta Grabowska.

W kategorii różnych form artystycznych powyżej 15 lat: II miejsce Marta Szyszka, która niezwykle profesjonalnie zatańczyła "List z frontu"i zachwyciła artystów baletu. W kategorii solo różne formy artystyczne do 11 lat: II miejsce Lena Barczyńska. Duety jazz powyżej 15 lat : I miejsce Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk, II miejsce Natalia Mosek i Marta Szyszka. W duetach różne formy artystyczne pow.15 lat I miejsce Marta Szyszka i Natalia Mosek. W duetach modern II miejsce Natalia Mosek i Marta Szyszka.

W niedzielę w Bydgoszczy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca bardzo dobry dzień miał zespół Sigma, który otrzymał I miejsce w kategorii różnych form artystycznych do 11 lat. Solistki i duety z tego zespołu wytańczyły same czołowe miejsca: solo różne formy artystyczne do 11 lat: I miejsce Inga Mischka, II miejsce Amelia Rybacka, III miejsce Oliwia Jelińska, specjalne wyróżnienie w solo, od jury otrzymała Lena Barczyńska i Agnieszka Kitowska (oraz IV miejsca), IV miejsce Marta Żychska.

Solo różne formy artystyczne do 15 lat: I miejsce Kinga Kitowska, II miejsce Amelia Kobus, III miejsce Maja Lenz.

Duety inne formy artystyczne do 11 lat: I miejsce Lena Barczyńska i Oliwia Jelińska, II miejsce Inga Mischka i Amelia Rybacka.

Disco solo do 11 lat: II miejsce Lena Barczyńska i III miejsce Oliwia Jelińska.

Gratulujemy organizatorom Dance Art zaproszenia do jury Marka Zajączkowskiego, tancerza, choreografa i baletmistrza z Warszawy, który jest niezwykłą postacią sztuki baletowej, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski i Kanady, odznaczony medalem zasłużony dla Kultury Polskiej. Pierwszy Polak tańczący jazz w profesjonalnym zespole Kanady i USA, który odbył liczne międzynarodowe tournee.

Ł. Sajnaj

Zapisz