Tablet zamiast sterty papierów. Radni chcą dbać o ekologię

Przewodniczący Rady Powiatu Chojnickiego Robert Skórczewski przedstawił na wczorajszej sesji wspólną propozycję wszystkich radnych powiatowych, by zamiast papieru używali do pracy tablety.

Radni będą korzystali z tabletów i nie będzie potrzeby drukowania setek stron papieru. Jak widać, wicestarosta Mariusz Paluch ze sprzętem elektronicznym radzi sobie świetnie.   |  fot. (olo)

- Taka jest też propozycja samych radnych. Nie byłoby drukowania tomów papierów. Jesteśmy po nawałnicy, oszczędzajmy papier, z którym i tak nie wiadomo, co potem robić. To usprawni pracę, bo wszelka korespondencja byłaby wysyłana tylko elektronicznie. To usprawni pracę, ale też zmniejszy koszty funkcjonowania rady – mówi przewodniczący rady Robert Skórczewski.

- To świetny pomysł i jeśli będzie zgoda wszystkich, to środki na ten cel mamy zabezpieczone – powiedział starosta Marek Szczepański. - Jesteśmy za, mamy XXI wiek i większość dokumentów można przesyłać elektronicznie. To świetne posunięcie, które pomoże naszym lasom, które zostały nadwyrężone w ubiegłym roku – powiedział Wojciech Rolbiecki.

Tak więc w powiecie skończy się drukowanie setek stron materiałów sesyjnych i innych załączników, a będą one trafiały do radnych w plikach jako załączniki.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 1 grudnia 2018  17:46   Jurek   anonim

  Czy to mabyć wypasiony tablet za 2000zł.Czy radni potafią go obsługiwac i czytac z tabletu.Jeszcze służbowe wypasione okulary do czytania za 100zł

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 1 grudnia 2018  00:33   Dla niego niektórzych radnych   Szok

  Telefon na sesjach jest ważniejszy od wyborców.

  6
  0
  Odpowiedz
 3. 30 listopada 2018  22:14   Widzę potencjał   Tomasz

  Paluch jest najbardziej przebojowy z tego towarzystwa, mam nadzieje że nie zamuruje go „beton”

  6
  2
  Odpowiedz
 4. 30 listopada 2018  17:07   Brawo   anonim

  Haha zaczyna sie

  6
  2
  Odpowiedz
 5. 30 listopada 2018  13:14   Smog   lewak

  Jak chcecie dbać o ekologię to zajmijcie się problemem smogu, a nie takimi pierdołami pod publiczkę.

  14
  3
  Odpowiedz
 6. 30 listopada 2018  12:33   Moje zdanie   Gość

  żenada...pchają tylko tym urzędasą jak mogą a i tak połowa jest starej daty ciekawe czy odnajdą się w świecie elektroniki śmieszni są

  11
  3
  Odpowiedz
 7. 30 listopada 2018  10:21   "oszczędzajmy papier, z którym i tak nie wiadomo, co potem robić"   Chojniczanin

  To ja wam zdradzę sekret......recykling. Przez tyle lat nie wiedzieliście o czymś takim to jak to będzie z umiejętnością obsługiwania zawansowanego technologicznie urządzenia elektronicznego?

  22
  4
  Odpowiedz