Ta solidarność wspiera kolejne kobiety ...

Święto chojnickich Amazonek i nie tylko, bo jak zwykle przyjechały panie również z regionu - poza nami. Po raz kolejny w organizacji całego przedsięwzięcia pomagał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

W sobotę na Starym Rynku po raz kolejny odbył się Chojnicki Marsz Życia i Nadziei. A dla chętnych w tym roku był również Bieg Nadziei.   |  fot. nad.

Przypomnijmy, 1 czerwca odbył się VI Chojnicki Marsz Życia i Nadziei oraz II Bieg Nadziei. Amazonki wspólnie z zaproszonymi stowarzyszeniami przeszły stałą trasą marszu a następnie udały się do Chojnickiego Centrum Kultury.

W tegorocznym programie oprócz wyróżnień dla osób wspierających profilaktykę chorób piersi uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr n. med. Daniela Maliszewskiego. Impreza zakończyła się występem Kabaretu Niezapominajki z Lichnów.

Na linii startowej II Biegu Nadziei nie zabrakło biegających weteranów jak i najmłodszych uczestników. Na trasie 5 km po zacienionych alejkach parku 1000 - lecia biegacze zaakcentowali solidarność z Chojnickimi Amazonkami oraz osobami zmagającymi się z chorobami nowotworowymi. Uczestnicy bardzo chwalą sobie trasę w Parku.

Bieg Nadziei ma szansę być na stałe wpisany w kalendarz imprez biegowych w Chojnicach. Organizatorami przedsięwzięcia była sekcja biegowa "Florian" wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach.

Jacek Hałuszkiewicz