TIR zatrzymał się na ogrodzeniu

Strażacy z Czerska i Będźmierowic otrzymali wczoraj (21.10) wezwanie do zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Czersk – Łąg. Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy uderzył w ogrodzenie, wcześniej ścinając drzewo.

Policja sprawdza informację o grupie osób przepychających przez skrzyżowanie nieoświetlone auto. Wczoraj na miejscu zdarzenia służby zastały tylko TIR-a.   |  fot. red.

Z relacji kierowcy TIR-a wynikało, że musiał gwałtownie hamować ponieważ na skrzyżowaniu - z drogi od strony Budzisk - grupa osób przepychała przez berlinkę, w kierunku Będźmierowic, nieoświetlony pojazd. Mężczyzna miał zauważyć przeszkodę w ostatniej chwili, dlatego gwałtownie nacisnął na hamulec.

W konsekwencji ciężarówka podążająca w kierunku Czerska zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzyła w ogrodzenie, wcześniej ścinając rosnące w pobliżu drzewo. Kierującemu pierwszej pomocy udzielili druhowie, którzy zabezpieczali również miejsce zdarzenia – naczepa pojazdu wystawała na część jezdni. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Ostatecznie mężczyzna odmówił hospitalizacji.

(red.)