Szymon liczy na Waszą pomoc!

Chojniczanie, rozliczając się z fiskusem możecie pomóc w leczeniu 7-letniego Szymona Łosina. Szymon urodził się w 2011 roku i od tego czasu jest pod opieką Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Pomóż Szymonowi w jego rehabilitacji. Rozliczając się z fiskusem, możesz przekazać jeden procent podatku właśnie na ten cel.   |  fot. nad.

Ma zespół Cohena (bardzo rzadka choroba genetyczna) neuropatię wrodzoną, stwierdzony autyzm wczesnodziecięcy, upośledzenie umysłowe. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

- Nasz synek od 6 lat jest pod opieką hematologa, genetyka, neurologa, logopedy oraz rehabilitantów i terapeutów. Dzięki jego codziennej pracy wierzymy, że ma szansę na lepszy rozwój i możliwość bycia samodzielnym w przyszłości- mówi mama Szymona Patrycja Czecholińska - Łosin.  

Mimo licznych kłopotów zdrowotnych Szymonek jest pogodnym dzieckiem. Na co dzień uczęszcza do Przedszkola "Bajka". Po zajęciach w grupie trafia pod opiekę specjalistów zarówno w przedszkolu jak i szkole specjalnej. - Szymonek nie mówi, ale wskazuje gestem, czego chce za pomocą obrazka - mówi mama chłopca.

Mały chojniczanin raz w roku wyjeżdża na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, częściowo finansowany przez PCPR. - Do wyjazdu o wartości 5500 zł PCPR dokłada nam 1900 zł, resztę kosztów pokrywamy z własnej kieszeni - przyznaje pani Patrycja. Podobnie jest w przypadku specjalistycznych zajęć, część udaje się realizować na fundusz, za inne rodzina płaci sama.

Chcąc pomóc Szymonowi, w PIT należy wpisać:

Nr KRS 0000037904

w rubryce cel szczegółowy 1 proc.: 26275 Łosin Szymon

Darowizny dla Szymona można też wpłacać na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A.42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 26275 Łosin Szymon - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Zapisz