Szybka reakcja policjantów najprawdopodobniej zapobiegła tragedii

Policjanci dzięki szybkim działaniom uratowali 48 - letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze z chojnickiego wydziału kryminalnego znaleźli go nieopodal miejsca zamieszkania na polu z kukurydzą.

Najprawdopodobniej dzięki szybkiej i sprawnej reakcji służb mundurowych udało się uratować mężczyznę.   |  fot. (arch)

Wczoraj około godz. 18.00 na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zadzwoniła zdenerwowana kobieta. Z jej relacji wynikało, że pomiędzy nią, a jej mężem doszło do kłótni podczas której 48 - latek będąc pod wpływem alkoholu zabrał linkę z domu informując, że chce odebrać sobie życie, po czym wsiadł za kierownice ciągnika rolniczego i odjechał  w nieznanym kierunku.

Dyżurny z Komendy Powiatowej w Chojnicach po odebraniu tej informacji, bez chwili wahania natychmiast skierował patrole we wskazany rejon oraz poinformował straż pożarną, która włączyła się do akcji poszukiwawczej. W międzyczasie policjanci ustalili rysopis poszukiwanego mężczyzny. W trakcie poszukiwań policjanci w odległości kilkuset metrów od miejsca zamieszkania zauważyli porzucony na poboczu drogi ciągnik w pobliżu którego nikogo nie było.

Zaczęli przeszukiwać pobliski rejon, gdzie po kilku minutach zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Mężczyzna był podenerwowany i chował się przed funkcjonariuszami w polu kukurydzy.  Policjanci ujęli mężczyznę i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. 48 - latek został przewieziony do szpitala.

KPP

Zapisz

  1. 11 października 2017  18:09   MAMA JA WARIAT.   RENI

    MAMA JA WARIAT.

    1
    2
    Odpowiedz