Sztafeta dla Niepodległej

To już po raz siódmy spotkają się w Parku Tysiąclecia biegacze Floriana oraz inni chętni chojniczanie, którzy realizują ideę Biegu dla Niepodległej.

Niezmordowanym mężem opatrznościowym Sztafety dla Niepodległej jest nestor Zbigniew Wiśniewski ( z prawej) – zarażający swoim entuzjazmem i wigorem młodszych biegaczy.   |  fot. M. Osowicka

Pomysł, który urodził się w listopadzie minionego roku (jako wspólna inicjatywa Floriana i Projektu Chojnicka Samorządność), by uczcić i popularyzować stulecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, realizowany jest 11 dnia każdego miesiąca. Pasjonaci biegania spotykają się o godz. 17.00, by na dystansie 5 kilometrów (4 kółka) promować zdrowy styl życia oraz świętować patriotycznie ważną rocznicę.

W majowym biegu uczestniczyło 15 zawodników. Po raz piąty zwyciężył Michał Osowski pokonując dystans w czasie 19 minut i 26 sekund. Drugi był Wiesław Skwierawski (21’ 20”), trzeci – Krystian Jasiński (21’ 27”). Karolina Szmaglińska, biegnąc dwa ostatnie kółka z wózkiem i najmłodszą córeczką, uzyskała czas 25 minut i 27 sekund.

Organizatorzy zapraszają do kontynuowania projektu już w poniedziałek 11 czerwca o godz. 17 w Parku 1000 - lecia.

 Marzenna Osowicka

Zapisz

  1. 9 czerwca 2018  09:21   Proponuje " I ...   anonim

    Proponuje " I Ogólnopolski Bieg Wolny od PIS-U !!!! "

    14
    6
    Odpowiedz