Szpital na 20-lecie przeprowadzki na ul. Leśną dostanie laser na urologię

Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice oraz Gmina Chojnice wspólnie sfinansują zakup prezentu dla Szpitala z okazji jego przeprowadzki jesienią 2002 roku do nowej siedziby przy ul. Leśnej. Będzie to laser za 1,5 mln zł dla oddziału urologicznego.

To kolejny nowy sprzęt, który trafi do szpitala, tym razem na urologię.   |  fot. Rmak

Poinformował o tym starosta Marek Szczepański. - Szpital jest największym pracodawcą w powiecie chojnickim. Pracuje w nim 1100 osób. Ma on charakter ponadregionalny, gdyż świadczy usługi nie tylko dla naszych mieszkańców, ale i spoza niego. Jest ich około 30%. Warto wspólnie sfinansować zakup potrzebnego sprzętu dla szpitala – mówi Marek Szczepański.

Szczegóły „montażu” finansowego prezentu, jak i jego zawartość, poznaliśmy wczoraj (19.09.) na posiedzeniu Komisji Budżetu Rady Miejskiej Chojnic. W zastępstwie Skarbnik Miasta Violetty Szreder (była na szkoleniu) wiceburmistrz Adam Kopczyński przedstawił projekt nowelizacji budżetu miasta, który będzie rozpatrzony na najbliższej sesji. Odbędzie się w poniedziałek 27 września. Jest w nim podpunkt dotyczący szpitala.

- Zdecydowaliśmy się przekazać dotację celową dla chojnickiego szpitala specjalistycznego na 20-lecie przeprowadzki do obiektu przy ul. Leśnej. Będzie to kwota 500 tys. zł. Powiat daje 700 tys. zł, gmina Chojnice 300 tys. zł. Razem to jest 1,5 mln zł, za które zostanie zakupiony laser do celów urologicznych – poinformował radnych zastępca burmistrza.

(je)