„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

Funkcjonariusz z chojnickiej komendy Policji oraz przedstawicielka Sanepidu z Chojnic kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA- „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Spot filmowy "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" ma pokazać młodym ludziom, jakie są konsekwencje zażywania środków odurzających.   |  fot. KPP

Wczoraj spotkali się z dziećmi i młodzieżą kolejnej szkoły, tym razem w Szkole Podstawowej w Charzykowach. Głównym tematem rozmów były zagrożenia płynące z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia oraz składu, popularnie nazywanymi dopalaczami. Nie zabrakło również tematów dotyczących odpowiedzialności karnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie, które odbyło się wczoraj w ramach kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Nie zabrakło także tematów związanych z odpowiedzialnością nieletnich i porad dotyczących  bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne, rozmawiali- profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Chojnicach.

„Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! W celu zobrazowania zagrożenia jakim jest zażywanie narkotyków i substancji do nich podobnych funkcjonariusze wykorzystują spot filmowy, który ma wpłynąć na wyobraźnię i pokazać młodym, jakie są konsekwencje zażywania środków odurzających. Co to są dopalacze, jak wyglądają i jakie są skutki i konsekwencje ich zażywania, to zaledwie część pytań na jakie musieli odpowiedzieć prelegenci.

Wśród uczestników wywiązała się ożywiona dyskusja, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci osób uczestniczących w spotkaniu. Właśnie taki cel założyli sobie prowadzący spotkanie, a w szczególności chcieli w ten sposób zwrócić uwagę młodym ludziom, na to że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na unikniecie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami.

Organizatorzy kampanii w powiecie chojnickim apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić Policję.

KPP

  1. 20 października 2019  17:04   Wizyty potrzebne we wszystkich szkołach.   Zatroskany rodzic

    Witam. Takie spotkania powinny odbywać się w każdej szkole bez wyjątku kilka razy w ciągu roku szkolnego. Mam nadzieję, że zainteresuje się tymi spotkaniami więcej dyrektorów szkół oraz rodziców. Problem z używkami niestety jest coraz większy. Pozdrawiam

    0
    0