Szkice ołówkiem i obiektywem

W Chojnickim Domu Kultury od niedzieli 28 listopada sąsiadują ze sobą dwie interesujące wystawy. W holu prezentowane są fotografie kilkunastu autorów, którzy wcześniej publikowali je w Centrum Fotografii Cyfrowej Marka Hackerta.

Otwarcie wystawy w ChDK.   |  fot. (ro)

Pierwotnie ten cykl miał miano Małej Galerii Fotografii Amatorskiej – opowiada Stanisław Kukliński, jeden z pomysłodawców. - Z określenia „amatorska” zrezygnowaliśmy, bo trudno określić kto jest amatorem a kto profesjonalista. Ta wystawa jest zaproszeniem do lekcji geografii, podróży dalekich i bliskich – od Afryki poprzez Pragę do szlaku „kadrówki”. Za kilka dni galeria wzbogaci się o własną stronę internetową www.malagaleria.art.pl 

Druga wystawa to zupełnie inny świat – rysunki portretowe autorstwa Wiesławy Gołuńskiej. Warto się przyjrzeć, bo można tam wypatrzyć nawet… swoich znajomych. A obok udane reprodukcje papieża Jana Pawła II oraz postacie inspirowane historycznymi widowiskami w naszym regionie – festynami rycerskimi i szarżą krojancką. - To dzięki wam wciąż rysuję, nie pozwalacie mi na słodkie leniuchowanie - mówiła skromnie artystka. Niebawem dwanaście rysunków Wiesławy Gołuńskiej trafi „pod strzechy”. Będą one zdobić kalendarz na 2011 rok wydawany przez Promocję Regionu Chojnickiego.

(ro)

fotoreportarz.jpg

Zapisz