Szczęśliwy finał poszukiwań 91- latki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej 91-latniej kobiety. Wczoraj wieczorem o jej zaginięciu policjantów zawiadomiła rodzina. Po niecałej godzinie kobieta została odnaleziona przez policjantów.

Dzięki działaniom policjantów kobieta została odnaleziona cała i zdrowa.   |  fot. KPP

Wczoraj, około 18:50 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 91-letniej mieszkanki Chojnic. Syn kobiety przekazał dyżurnemu, że zastał otwarte mieszkanie 91-latki, która ma zaniki pamięci. Zgłaszający poinformował policjantów, że wcześniej dochodziło już do jej zaginięcia. Policjanci nie tracąc ani chwili rozpoczęli poszukiwania seniorki.

Z uwagi na  niskie temperatury istniało realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Około 19:30 na jednej z chojnickich ulic policjanci kryminalni zauważyli siedzącą na murku przed budynkiem poczty starszą kobietę. Jak się okazało była to zaginiona 91-latka, która powiedziała policjantom, że czeka na doktora. Kobieta została przekazana pod opiekę rodziny. Pamiętajmy, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia.

Ze względu na wiek, osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający z zagubienia się, może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz, kiedy noce są już bardzo chłodne, a niskie temperatury mogą zagrażać zdrowiu czy życiu seniorów.

KPP