Szczepański vs. Dalecka. Spór z trzepaczką w tle

„Chciałabym złożyć oświadczenia. Kieruję je do pana starosty, aby mnie nie pouczał i nie próbował dyskredytować w opinii publicznej” te słowa Mirosławy Daleckiej podczas wczorajszej (27.02.) sesji rady powiatu doprowadziły do trwającej 30 min. dyskusji.

Na koniec posiedzenia wicestarosta wręczył radnej, jako symbol bicia piany, trzepaczkę. Mirosława Dalecka prezent zwróciła.   |  fot. screen St. Powiatowe

Na jej zakończenie, radna otrzymała od wicestarosty trzepaczkę, jako symbol bicia piany. Zanim jednak do tego doszło Mirosława Dalecka sugerowała, że od dawna „stosuje się dziwne metody przekazywania jej różnych informacji”. - Chociażby ostatnia sytuacja, żeby Dalecka zdjęła ze swojego Facebooka informację z grafiką o programie (Magazyn śledczy Anity Gargas - przyp. red.), bo może mieć problemy, pan przekazuje to przez osobę trzecią [...]. Panie starosto, na BIP-ie jest mój telefon, moje maile. Jeżeli pan nie ma odwagi mówić mi prosto w twarz, to co pan myśli, to proszę nie stosować jakiegoś straszaka na mnie, za moimi plecami do innych radnych - grzmiała Dalecka.

- To dotyczy też innych osób z miasta Chojnice, jak również kierowników jednostek, którzy od kilu lat nie mają odwagi do mnie osobiście zatelefonować tylko szukają pośredników żeby mi przekazywać różne informacje - kontynuowała. Radna w swojej wypowiedzi podkreślała także, że wszelkich prób jej zdyskredytowania sobie nie życzy. Podobnie jak telefonów w jej sprawie do innych radnych klubu PiS, swoich przełożonych, czy posła Aleksandra Mrówczyńskiego. - Niedopuszczalne jest manipulowanie, wykorzystywanie osób trzecich żeby coś mi przekazywały lub pisanie maili i punktowanie w nich, w jaki sposób mają radną ośmieszać podczas sesji, bo i taki był w poprzedniej kadencji - mówiła radna, która jednocześnie przyznała, że jest w posiadaniu takiej korespondencji.

Odparcie zarzutów

Zarzuty te zdenerwowały starostę Marka Szczepańskiego, który stwierdził, że w urzędzie, w którym pracuje takie sytuacje nigdy się nie wydarzyły. - Jeżeli coś miało miejsce w poprzedniej kadencji to niech pani nie sugeruje, tak jak jedyna słuszna telewizja, która szukała układu i go nie znalazła jakoś dziwnie. Nigdy nikogo nie straszyłem - mówił. Przyznał jednak, że faktycznie rozmawiał z radnym opozycji Wojciechem Rolbieckim o wspominanym przez Mirosławę Dalecką plakacie promującym materiał TVP o chojnickim układzie. Podkreślał jednocześnie, że z jego strony nie ma aprobaty na zamieszczenie, a nie udostępnianie, nieprawdziwych informacji.

- Jeśli pani widzi, że w Chojnicach jest układ, to niech pani to powie oficjalnie - stwierdził starosta. Dodał też, że czuje się dotknięty tym, że „radna powiatowa, która mianuje się wielkim obrońcą praworządności” sama podejmuje się w mediach społecznościowych próby dyskredytowania ludzi. - Tak pani jest bardzo wrażliwa na punkcie swojej osoby, że ktoś panią zastraszał, dzwoni do posła, nie wiem kto, niech pani to ustali i powie publicznie. Przecież chyba nie musi się pani tego bać. Może pani powiedzieć publicznie, kto takie działania podejmuje. Od tego są odpowiednie służby, niech się tym zajmą. […]. Niech pani zadziała. Przecież niech pani nie pozwoli, żeby ktoś panią zastraszał - mówił Szczepański.

Trzepaczka do bicia piany

Swoje pięć groszy do tematu dodał także Mariusz Paluch. Wicestarosta przyznał, że jest szczerze zawiedziony, że pomimo iż jego nazwisko znalazło się na plakacie reklamującym program TVP o chojnickim układzie, to ostatecznie w materiale nie było o nim żadnej wzmianki. Odczytał też fragment ewangelii św. Mateuszu. - Jeśli pozdrawiasz tylko swoich braci, cóż szczególnego robisz? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec. To taka dedykacja moja również dla pani - cytował Paluch. Na zakończenie, radna otrzymała od wicestarosty trzepaczkę, jako symbol bicia piany. Radna "prezent" zwróciła.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 7 marca 2020  20:54   Wstyd na cały powiat   Mieszkaniec powiatu

  Widać że zachowanie tego pana pokazuje że nie dorósł do sprawowania funkcji wicestarosty. Jako mieszkaniec powiatu chcę wiedzieć jakie konsekwencje służbowe podniesie za niewłaściwe zachowania pan wicestarosta? Zachowanie to pokazuje brak przyzwoitości i szacunku do radnej i do tego kobiety, nie mówiąc już o honorze.

  9
  1
  Odpowiedz
 2. 3 marca 2020  13:04   Wstyd   anonim

  Wstyd mi że tacy ludzie reprezentują powiat chojnicki.

  13
  2
  Odpowiedz
 3. 2 marca 2020  18:58   Można nawet błazna zrżnąc (1)   anonim

  Za dodatek specjalny 5 tys zł. Bo głupcy na takiego pajaca zagłosowali, czy się mylę?

  14
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 1 marca 2020  19:47   Wielbiciel miasta Chojnice   Ja

  Kobiecie trzepaczke na posiedzeniu Rady? Panowie mam wrazenie ze nie bardzo wiecie po co znalezliscie sie na tych stolkach,kompletna zenada,brak klasy i totalne prostactwo.

  26
  3
  Odpowiedz
 5. 29 lutego 2020  15:45   Żony Palucha mi żal   kobieta

  Ma przegibane. Mąż chodzi do tyłu z trzepaczką i jeszcze Biblię cytuje.... Jezu. Swoją drogą chyba nie dotarł jeszcze do Ewangelii według św. Mateusza Mt 20,16 "Tak właśnie ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".

  35
  8
  Odpowiedz
 6. 29 lutego 2020  11:03   Uspokojenie sie   Chojniczanin

  Mogło byc gorzej, bo w czasie Chojnic podał starosta, że jego marzeniem jest auto za 1 mln zł porsche. Szok!!! Więc volvo dla jego wybujałego EGO to rzeczywiście nawet nie średniej klasy auto. Chyba na następną sesję przyniosę dużą rózgę całemu zarządowi powiatu i radnym z koalicji starosty i jego cyrkowca wicestarosty.

  31
  9
  Odpowiedz
 7. 29 lutego 2020  08:36   Do poniżej   Oburzony

  Bardzo DOBRZE. Bo dodatki specjalne nawet do 5 tys. Zł miesięcznie przez cały rok, samochód służbowy volvo również na prywatne przejazdy za 80 zl miesięcznie płacowe przez starostę prywatnie, do tego mebelki za 70 tys zł do gabinetu starosty. Tylko jak zwykły mieszkaniec powiatu ma przy takich zachowaniach włodarzy żyć? Jak ubogi nawet nie krewny. Takie zachcianki można spełniać sobie za publiczne pieniądze bo prywatnie lepiej mieć nawet 200 tys zł oszczędności. Widać rozbójane EGO niektórych włodarzy. Zwykły lud "kupi" wszystko.

  38
  9
  Odpowiedz
 8. 29 lutego 2020  08:17   jak wy \'włodarze\' chcecie ...   bosman

  jak wy \'włodarze\' chcecie póżniej żyć

  32
  8
  Odpowiedz
 9. 28 lutego 2020  20:48   Niby v-ce starosta (1)   pracownik pizzeri

  Inteligencji zero a w dodatku słoma z butów wystaje. Taki powiat jakie jego rządzenie.

  48
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020  21:28   Martw się o słomę   Bart

   w swoich własnych butach baranie i odp....... od innych.

   8
   28
 10. 28 lutego 2020  20:05   Słabe to panie Paluch oj ...   Daniel Edrus

  Słabe to panie Paluch oj bardzo słabe !

  54
  18
  Odpowiedz
 11. 28 lutego 2020  19:23   zachowanie totalnej oPOzyzycji   genas

  zawsze było nie na miejscu,im zawsze wszystko było wolno,a jak ktoś śmiał powiedzieć prawdę zalewano taką osobę hejtem , robiąc sobie POśmiewisko,często niszcząc życie prywatne takiej osoby,to bardzo brzydkie ,i takich osób należy się wystrzegać ,niestety dużo osób się na to łapie i tylko dlatego jeszcze oPOzycja ma takie poparcie,pamiętam jak rząd PO w kryzysie wypłacał sobie grube premie tłumacząc Polakom że trzeba zaciskać pasa bo kryzys,PO za tym zadłużania państwa to zawsze była ich specjalność,a jeśli chodzi o tą trzepaczkę to POziom rodem z podwórka na wsi,aż szkoda tego czytać i słuchać

  46
  20
  Odpowiedz
 12. 28 lutego 2020  19:10   Radna Dalecka jest bezpartyjna   Janina

  I serdecznie ją pozdrawiam i życzę dalszej wytrwałości w pokazywaniu buty i arogancji władzy. Życzę dużo zdrowia

  60
  34
  Odpowiedz
 13. 28 lutego 2020  18:35   Basenowy zachowuje sie jak ...   pono

  Basenowy zachowuje sie jak palant, jest wygadany bo musiał jakos ople sprzedawac u Odejewskiego.Poza tym zero wiedzy, wiele okrągłych słówek z których nic ale to nic nie wynika, taka mowa-trawa.Pusty gostek jak karton po mleku i tyle w temacie.Dodam jeszcze ze ***** finstera , ale to kazdy wie.

  59
  12
  Odpowiedz
 14. 28 lutego 2020  17:47   Szczerze współczuję.... sobie   ania

  Brawo dla pani Daleckiej. Nie boi się i nikomu palca w .... prosto nie trzyma. Bardzo dobrze, że powiedziała o Gargas. Ludzie powinni wiedzieć co robią (a właściwie wyprawiają) osoby na wysokich stanowiskach w swoim mieście (nomen omen - dziś wręczają sobie kolejne statuetki i nagrody w ChCK.) Wstyd mi za władzę w tym mieście, moim mieście. A muszę na to patrzeć. To cwaniactwo, kolesiostwo, brak moralności i etyki... chyba zaszło już za daleko.....

  59
  23
  Odpowiedz
 15. 28 lutego 2020  16:58   To teraz z niej Gwiazda   Yyy

  To jest Teraz Gwiazda.Ale ja się wcale nie dziwię że nikt nie chce z nią rozmawiać przecież to jest nawiedzone

  37
  54
  Odpowiedz
 16. 28 lutego 2020  16:45   Co to za różnica z PO czy ... (1)   niesmak

  Co to za różnica z PO czy z PiS,ktoś wytyka im coś a oni do tego przyzwyczajeni nie są i sami wielki lament podnoszą bo przyzwyczajeni do prywaty przez tyle lat.Sami się kompromitują swiom zachowaniem,pan Paluch cytuję publicznie słowa z bibli a wątpię czy raz w miesiącu przekracza progi kościoła.Pan starosta ma zamiar używać służbowe auto w celach prywatnych-to co sie dziwić mieszkańcom chojnic którzy łożą pieniadzę na ich byt.A tłumaczzenie się że ci z PiS czy innych parti robią to czy owo nie ma nic do rzeczy.Każdy ma wgląd w samego siebie i w swoje sumienie.Zwalanie winy,oczernianie,atakowanie świadczy tylko o słabości,miernocie i braku wychowania,dotyczy to nas wszystkich bez różnicy.Ostatnio słysząc,czytając wypowiedzi naszych włodzarzy to nasuwa sie tylko jedno słowo-żenada....

  46
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 lutego 2020  00:03   "Pan" Paluch   anonim

   "Pan" Paluch do kościoła w dresie że znaczkiem kota przychodzi. Zero szacunku.

   10
   8
 17. 28 lutego 2020  15:42   Ja się nie dziwię, że ...   anonim

  Ja się nie dziwię, że niektórzy boją się do tej pani dzwonić, bo zaraz zostanie to upublicznione. Trzeba najpierw pomyśleć, a potem mówić.

  38
  32
  Odpowiedz
 18. 28 lutego 2020  15:42   Niech sprawdzi rządzących z PiSu (1)   Chojniczanin

  Dobra rada do pani radnej jak ma parcie niech się zajmie sprawdzaniem rządących w warszawie ul wiejska :-

  33
  48
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 19. 28 lutego 2020  15:27   Chojniczanin   Xxx

  Porażka tej pani wszyscy mają bekie

  42
  61
  Odpowiedz
 20. 28 lutego 2020  15:25   Chojniczanin (1)   Chojniczanin

  Ja się nie dziwię że nikt z nią nie rozmawia kto chce z głò..m gadac.Gwiazda zawsze na nie ,tak jak wszystkie pisiory.,a u nich układów nie ma

  39
  53
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 21. 28 lutego 2020  15:20   Chojniczanin   Chojniczanin

  Ja się nie dziwię że nikt do niej dzwoni kto będzie gadał z pojeb..Daleka posiadała wszystkie rozumy

  41
  50
  Odpowiedz
 22. 28 lutego 2020  14:59   Paluch dobrze że jest ta Dalecka (1)   Niezadowolony mieszkaniec powiatu chojnickiego

  Paluch gdy zarządzał basen to tam były generowane straty a Finster co rusz dokładał kasy. Z tego co siedzi w Starostwie to tylko słyszałem o jego propozycji w biegach do tyłu. Ostatnim wicestarostą, który w miarę należycie wypełniał swoje obowiązki był Przemysław Biesek.

  63
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020  19:38   Biesek ???   Bcfjj

   To dopiero bufon pasuje do starostwa....lansiarz jak i oni

   6
   9
 23. 28 lutego 2020  14:56   Takie mamy "elity" ...   anonim

  Takie mamy "elity" jaka demokracja!

  48
  10
  Odpowiedz
 24. 28 lutego 2020  14:15   wstyd za naszych Włodarzy! (1)   anonim

  nie jest za żadną opozycja , ale zachowanie naszych włodarzy do już hipokryzja...wstyd na całą Polskę ...a P Dalecka to bardzo inteligentna osoba i wie co robi..ona jedyna walczy o lepsze Chojnice ..nie boi się powiedzieć prawdy! Widzi co się dzieje w Starostwie! Na nic nie ma pieniędzy , pracownicy podlegający pod nich zarabiają minimalne pensje , etaty pozabierane , a dla NICH jest na wszystko ; NAGRODY , PREMIE , AUTA ; ZA DOJAZD ROWEREM DO PRACY .. a co z innymi!? a na nich nie ma siły!!!! co do wybrania ..to nikt ich nie wybrał ..sami siebie posadzili na stołkach!

  71
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 lutego 2020  10:30   Wymysłowo   anonim

   A konkretnie w Wymysłowie przed wyborami samorządowymi ustalali podział łupów. Za czyje pieniądze. Kaca to mieli chyba ze 3 dni po naradzie.

   7
   3
 25. 28 lutego 2020  14:13   Ja będąc radną w rewanżu ...   Hanka z baraków

  Ja będąc radną w rewanżu na następnej sesji wręczyłabym panu wicestaroście olejarkę, aby mógł sobie oleju dolać

  69
  14
  Odpowiedz
 26. 28 lutego 2020  13:09   Z całym szacunkiem ale ta ...   Niehejt

  Z całym szacunkiem ale ta akcja z tą „trzepaczką” była żałosna. Nie mieli inny argumentów aby odeprzeć zarzuty? Nie jest to bicie piany, ponieważ niektórzy ludzie nie spełnili się na poprzednich stanowiskach a dostali awanse. To nie jest normalne.

  76
  10
  Odpowiedz
 27. 28 lutego 2020  12:28   Dał jej trzepaczkę? a czemu ...   Kuchareczka

  Dał jej trzepaczkę? a czemu nie mikser, nie zauważył, że świat idzie do przodu?

  66
  10
  Odpowiedz
 28. 28 lutego 2020  12:27   Wiecie, dlaczego kabaret w ...   anonim

  Wiecie, dlaczego kabaret w Polsce nie jest już tak chętnie oglądany, bo na sesji miasta, czy powiatu odchodzą lepsze jaja

  64
  10
  Odpowiedz
 29. 28 lutego 2020  12:26   Kabaret   anonim

  Ten pan od trzepaczki to jest ten gość od jeżdżenia na rybki w chojnickim CPW? A to wszystko wiadomo tam też było wszystko jasne. Jest szczerze zawiedziony, że nic o nim nie było w reportażu - spokojnie czas pokaże.

  64
  12
  Odpowiedz
 30. 28 lutego 2020  11:56   gość   anonim

  Tata kazał,synek wykonał isię ośmieszł.Jak zawsze.

  59
  10
  Odpowiedz
 31. 28 lutego 2020  11:47   Trzepała Zośka dywan, z ...   anonim

  Trzepała Zośka dywan, z dywanu leciał kurz Tak ciężko pracowała, że siły nie ma już Więc radio swe włączyła, a w radiu chłopak grał I lżej się jej zrobiło, gdy do niej śpiewał tak: Kocham cię, miłości daj mi znak Kochaj mnie la, la, la, la, la, la A ona go słuchała i pokochała go Bo pięknie dla niej śpiewał on Kierowca w autobusie, co zdążyć chciał na czas Do dech radio zgłośnił i depnął mocno w gaz Bo w radiu swym usłyszał tę samą piosenkę Co Zosia ją słuchała, więc nucił ten refren: Kocham cię, miłości daj mi znak Kochaj mnie la, la, la, la, la, la I każdy z pasażerów zaśpiewał razem z nim Bo ładny miała piosnka rym Kierowca autobusu przez okno wyjrzał swe Zobaczył przez nie Zośkę jak trzepie dywan ten Więc zaraz się zatrzymał - trzepaczkę wziął jej z rąk I zaczął walić w dywan, śpiewając piosnkę tą: Kocham cię, miłości daj mi znak Kochaj mnie la, la, la, la, la, la A Zosia go ujrzała i pokochała go I już za trzy miesiące była jego żoną Lalla la la la I już za trzy miesiące była jego żoną Hej fajni jesteście Hej ,za raz po nas będzie Milano A po nich chłopaki z Ekstazy , hej

  10
  32
  Odpowiedz
 32. 28 lutego 2020  11:46   Panie wicestarosto co to za ... (1)   Jadzia

  Panie wicestarosto co to za trzepanie na sesji?

  66
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 lutego 2020  10:34   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   2
   2
 33. 28 lutego 2020  11:42   Trzepaczką dla wicestarosty!!!   Chojniczanka

  Wstyd za starostę i wicestarostę, zachowania poniżej zera.Brak taktu i dobrego zachowania.Kto wybrał tych ludzi na takie stanowiska w naszym Chojnickim urzędzie.Jedna wielka przyjacielska żenada.

  80
  15
  Odpowiedz
 34. 28 lutego 2020  11:29   Pani radna pokazuje emocje, ...   mała uwaga

  Pani radna pokazuje emocje, nawet coś w rodzaju histerii - a to już nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem. Szkoda. Ma prawo pytać i niech pyta, ale tu już chyba chodzi o coś innego. Czasem sami nie zauważamy, że robimy się śmieszni, zbyt zawzięci, dlatego warto się zatrzymać i pomyśleć. Wydaje mi się, że nie ma potrzeby gwiazdorzenia, wystarczy być dobrym człowiekiem i pytać, nawet przeciwnika, w oparciu o jakieś zasady. Chyba, że to co piszę wypadło już z mody i trzeba walić chociażby na oślep. Byleby walić. I coraz bardziej się nakręcać.

  31
  64
  Odpowiedz
 35. 28 lutego 2020  11:18   xxx (1)   wierny chojnicom

  no to doczekaliśmy się.mamy na czele powiatu dwóch półinteligentów. żenada. weżcie zabawki razem z trzepaczką i do piaskownicy. a tak a\'propos starosto podszlifuj język polski. "słuchać hatko"

  83
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020  12:27   O odezwał się ćwierć-inteligent   GCH

   Jesteś tak samo pieprznięty jak ci wszyscy PIS-owcy którzy mącą aby tylko zwrócić na siebie uwagę! Niech pani D. uda się do swojego wodza, na 100% zatrudni ją, jest wakat po słynnej pani Basi.

   9
   35
 36. 28 lutego 2020  11:17   Ta trzepaczka to powinno się ...   anonim

  Ta trzepaczka to powinno się przetrzepac ten ChojnIcki układ!

  83
  18
  Odpowiedz
 37. 28 lutego 2020  10:43   Pycha przemawia przez ... (1)   Kazik

  Pycha przemawia przez starostę i jego zastępcę! Osobiście jestem zdania że magazyn śledczy pokazał zbyt mało i nasz chojnicki układ zasługuje minimum na jakąś trylogię w telewizji. Co do władz powiatowych to cóż. Odgryzają się nic innego im nie pozostało tylko że to oni na tym stracą i mam nadzieję że już w następnych wyborach przy urnach do głosowania zniszczymy ten układ w powiecie i mieście!

  101
  29
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020  12:28   Zniszczycie układ?   anonim

   Pieprznij się w swój pusty łeb, i to tak porządnie PIS-owski trollu !

   9
   34