Szarża pod Krojantami 2 września

Znany jest już program tegorocznej Szarży pod Krojantami. Przypomnijmy, rok temu ze względu na tragiczną w skutkach nawałnicę, uroczystość ta została odwołana.

Po rocznej przerwie w Krojantach odbędzie się uroczystość patriotyczno - widowiskowa.   |  fot. arch.

1 września odbędzie się tradycyjna konferencja naukowa w szkole w Nowej Cerkwi. Dzień później zaplanowano część patriotyczno - religijną. O godz. 11.00 rozpoczęcie uroczystości - wystąpienie opiekuna Izby Pamięci przy Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi oraz zaproszonych gości, apel poległych i salwa honorowa, składanie wieńców i kwiatów oraz występ dzieci i młodzieży ze szkoły w Nowej Cerkwi.

W samo południe rozpocznie się przy pomniku polowa msza święta, a po niej na polu szarży prezentacja klubów jeździeckich, bryczek i powozów. O godz.14.00 zaplanowano „Bieg Ułański”, czyli wyścig konny, a  14.30 odbędzie się pokaz musztry 150 – konnego szwadronu kawalerii.

O 15.10 rozpocznie się „gwóźdź programu”, czyli widowisko „Kawaleryjska powinność”, czyli  Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami z 1 września 1939 r”, o 16.00 pokazy zręcznościowej jazdy konnej „Dżygitówka”, a o 16.15 widowisko „Współczesne siły zbrojne. Szarża kawalerii zmotoryzowanej i pancernej”.

(olo)

Zapisz

  1. 10 lipca 2018  06:15   Cała prawda o Krojantach - ...   czytelnik

    Cała prawda o Krojantach - "Krojanty 1939 - prawdy, mity, legendy" autorstwa Marka Pasturczaka i Jerzego Lelwica. Po przeczytaniu tej książki co niektórzy mogą się zdziwić !

    1
    0
    Odpowiedz