Szampański turniej ...

W niedzielę 27.12. w Hali Sportowej Gimnazjum w Sianowie odbył się 41 Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego o Szampany Prezesa KTS Koszalinianin. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach.

Od lewej: M. Brieger, R. Megger, K. Pieragowski, M. Pawlak, J, Mazur i S. Wilczek.   |  fot. Rafał Megger

Do 11 lat (19 osób), od 12 do 18 lat (13 osób), zawodnicy zrzeszeni w PZTS, powyżej 18 lat (24 osoby), Amatorzy (20 osób). Łącznie wystartowało 76 zawodników, grających systemem do dwóch przegranych meczów.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice w kategorii Amator reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Krzysztof Pieragowski, Sławomir Wilczek, Maciej Pawlak i Jakub Mazur. Jakub Mazur zakończył zmagania w przedziale 9 - 12.  Krzysztof Pieragowski doszedł do ćwierćfinału, który przegrał 2:3 po bardzo zaciętej walce. Udział w zawodach zakończył na miejscu 7 - 8. Pojedynki półfinałowe przegrali Sławomir Wilczek i Maciej Pawlak.

Ostatecznie ci dwaj zawodnicy spotkali się w walce o 5 lokatę. Lepszy okazał się Maciej Pawlak zdobywając 5 miejsce. Sławomir Wilczek uplasował się na 6 pozycji. Rafał Megger po przegranym ćwierćfinale z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca, wygrał wszystkie pojedynki.

W meczu o 3 miejsce spotkał się z Antonim Biedziukiem, którego pokonał 3:2, stając tym samym na 3 stopniu podium. Zwycięzcą kategorii został Michał Brieger, który pokonał w finale Krzysztofa Baumgarda z Półczna 3:1.

Po zakończeniu zawodów pierwsza szóstka w kategorii zawodników zrzeszonych w PZTS powyżej 18 lat i Amatorach otrzymała dyplomy i szampany, a zwycięzcy dodatkowo statuetki. W kategoriach młodzieżowych pierwsza szóstka otrzymała dyplomy, a zawodnicy na podium dodatkowo puchary.