Święto chojnickich policjantów

23 lipca w Chojnicach w siedzibie CEo-W w Chojnicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Blisko 40 funkcjonariuszy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W piątek odbyła się akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.   |  fot. KPP

Niestety tegoroczne obchody były skromniejsze niż zwykle z powodu obowiązujących obostrzeń epidemicznych i odbyły się w ograniczonym gronie. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji współpracujących z policją, a także emerytowani funkcjonariusze.

Uroczystości Święta Policji w Chojnicach rozpoczęto od złożenia wiązanki kwiatów przed obeliskiem znajdującym się przed chojnicką komendą Policji, upamiętniającym policjantów Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Chojnicach - jeńców obozu specjalnego NKWD w Ostaszkowie, którzy zostali zamordowani wiosną 1940 roku w Twerze i spoczywają na cmentarzu wojskowym w Miednoje.

Następnie w sali Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w uroczystej akademii zorganizowanej z tej okazji wzięli udział mianowani funkcjonariusze, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji, które są zaprzyjaźnione z chojnicką Policją i współdziałają z nią na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Po wprowadzeniu sztandaru Komendy  Powiatowej Policji w Chojnicach głos zabrał Komendant Powiatowy,  który w swoim przemówieniu podziękował policjantom za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Wyraził również słowa uznania i podziękowania wobec pracowników cywilnych.

W 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach zostało mianowanych 36 policjantów na wyższe stopnie służbowe:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej mianował na pierwszy stopień oficerski aspiranta Michała Leszczyńskiego na podkomisarza Policji;

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinspektor Andrzej Łapiński:

w korpusie oficerów młodszych przedterminowo na wyższy stopień mianował podkomisarza Michała Ilnickiego na stopień komisarza Policji oraz w korpusie aspirantów mianował aspiranta Jarosława Kolińskiego na stopień starszego aspiranta;

w korpusie aspirantów na wyższy stopień mianowano 18 policjantów,

w korpusie podoficerów na wyższy stopień mianowano 14 policjantów,

Ponadto, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach insp. Wojciecha Jakubowskiego, w korpusie szeregowych na stopień starszego posterunkowego mianowano 1 policjanta.

Po wręczonych awansach i wyróżnieniach dla pracowników cywilnych, głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili słów podziękowań za dotychczasową współpracę, a także życzeń dla funkcjonariuszy.

KPP