Święto Niepodległości okiem ucznia

13 listopada w Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zapoczątkował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Jakub Nowacki, po czym głos zabrała pani dyrektor.

Uroczysty apel zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na torty okolicznościowe, które wykonali przedstawiciele klas od VI do III gimnazjum. Ostatecznie wygrała klasa II b.   |  fot. (nad.)

Następnie został wprowadzony sztandar szkoły oraz wszyscy odśpiewali hymn narodowy. Po wyprowadzeniu sztandaru zaczęły się przedstawienia. Jako pierwsze występowały dzieci z klasy II i III, które śpiewały piosenki patriotyczne. Następnie wysłuchaliśmy wierszy i pieśni w wykonaniu członków kółka teatralnego i zespołu wokalnego.

W tle odbywał się pokaz slajdów, co pozwoliło odbiorcom wyobrazić sobie sytuację w Polsce ponad 100 lat temu. Całe przedsięwzięcie bardzo przypadło mi do gustu i myślę, że takie apele są potrzebne, abyśmy nie zapomnieli o poświęceniu naszych dziadków i pradziadków, którzy dzielnie walczyli oraz oddawali życie za to, abyśmy my mogli cieszyć się wolnością.

Kacper Fojuth

Zapisz