Święto 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego

Jednostka z Nieżychowic, jak potocznie mówi się na 34 Chojnicki Batalion Radiotechniczny świętowała dziś 45-lecie. Było bardzo dużo odznaczeń i podziękowań. Historię przypomniał dowódca batalionu ppłk Andrzej Lubczyński.

Uroczystość odbyła się na Starym Rynku w Chojnicach.   |  fot. (olo)

34. Chojnicki batalion radiotechniczny jest pododdziałem bezpośrednio podporządkowanym 3. Brygadzie Radiotechnicznej, przeznaczony jest do prowadzenia rozpoznania radiolokacyjnego przestrzeni powietrznej w Zintegrowanym Systemie Rozpoznania RP, w ramach Centrum Wspomagania Operacji Powietrznej (ASOC) oraz do poprawy parametrów strefy rozpoznania radiolokacyjnego i odtwarzania ugrupowania bojowego Wojsk Radiotechnicznych w czasie kryzysu i wojny. Chętni mogą zapoznać się z historią batalionu na stronie www.34brt.wp.mil.pl.

Dziś (28.09.) dowódca batalionu  ppłk Andrzej Lubczyński wręczył kilkadziesiąt odznaczeń, wyróżnień, dyplomów oraz podziękowań. Trafiły one w ręce zasłużonych dowódców, żołnierzy, pracowników, ale też gości, samorządowców i osób oraz przedstawicieli innych służb współpracujących z batalionem

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

  1. 30 września 2018  09:57   Cieniutko...   xyz

    Tak w sam raz do obrony władzy przed suwerenem.

    3
    7
    Odpowiedz