Świetne występy tancerek w Bydgoszczy

Wspaniałe wyniki najstarszego zespołu Music Dance z Chojnickiego Centrum Kultury. Na XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy tancerki wytańczyły aż cztery pierwsze, dwa drugie, jedno trzecie i trzy czwarte miejsca.

Po raz kolejny tancerki z ChCK odniosły sukces.   |  fot. nad.

Turniej w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego odbył się w dniach 11 oraz 12 maja 2019 i zgromadził rekordową ilość uczestników. Sędziowie oceniali prezentację prawie non stop przez 14 godzin w sobotę i 12 godzin w niedzielę.

Na znaną bydgoską halę sportową "Łuczniczka" zjechało się tak dużo uczestników w solo, duetach i formacjach, że sędziowie w jazzie podzielili parkiet na pół i jednocześnie odbywały się dwie kategorie jazz lyrical, oceniane przez dwa różne składy sędziowskie. Rozwiązanie okazało się trudne dla najmłodszych uczestników, ale skuteczne ponieważ turniej został opanowany do godziny 22:00.

W pięknej nowoczesnej oprawie oświetleniowej prezentował się zespół Music Dance do 18 lat, Zespół Sigma do 11 lat oraz zespół Arabeska do 15 lat. Najlepiej wypadł w jazzie zespół Music Dance i Sigma ze znakomitymi wynikami, zespół Arabeska miał morze konkurencji i niestety otrzymał dalsze miejsce w innych formach tańca.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Formacje jazz pow. 16 lat: I miejsce zespół Music Dance

Formacje jazz do 11 lat: II miejsce zespół Sigma

Solo jazz lyrical do 16 lat: I miejsce Marta Szyszka, IV miejsce Natalia Mosek;

Solo jazz lyrical pow. 17 lat: I miejsce Julia Szczęsna, IV miejsce Marta Szczęsna;

Duety jazz lyrical do 16 lat: II miejsce Natalia Mosek i Marta Szyszka;

Duety taniec współczesny pow. 14 lat: I miejsce Marta Szyszka i Natalia Mosek;

Duety jazz lyrical pow. 17 lat: II miejsce Julia Szczęsna i Marta Szczęsna, III miejsce Klaudia Gruchała i Weronika Berndt, IV miejsce Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk;

Małe formacje jazz pow. 14 lat: IV miejsce Music Dance;

Formacje inne formy tańca do 11lat: V miejsce zespół Sigma;

Formacje inne formy do 15 lat: VII miejsce zespół Arabeska;

Gratulujemy wyników uczestnikom, a organizatorom sprawnego przeprowadzenia tak dużej imprezy!

Monika Michalewicz