Święta, święta ... czas oczekiwania!

W Nowej Cerkwi radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia trwa już od 6 grudnia. Najmłodsze dzieci z oddziałów „Pszczółki” i „Biedronki” odwiedziły wioskę Mikołaja w Żukowie, w młodszych klasach odbyło się pieczenie pierniczków.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.   |  fot. nad.

Mikołaj pokazał również swoje sportowe oblicze- rozegrano świąteczny turniej siatkarski i piłkarski, Liderzy Profilaktyki Szkolnej wraz z p. pedagog wygłosili mikołajkową odezwę przeciwko wulgaryzmom. Cieszymy się także z sukcesu naszej uczennicy Zosi Szucy, która zdobyła III miejsce w tegorocznym konkursie kolęd i pastorałek pod hasłem „Nad światem Cicha Noc” i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

Nasi uczniowie- Emilia Pieczka i Michał Weltrowski zdobyli nagrodę i wyróżnienie w konkursie Chojnickiego Centrum Kultury pod hasłem „Filmowa bombka”. W bibliotece można było wypożyczyć książki o tematyce świątecznej. Świątecznej atmosfery dopełniają pachnące lasem choinki ozdobione dziecięcym i ozdobami. Wszędzie roznosi się zapach pierniczków i mandarynek.

Największym wydarzeniem było jednak świąteczne spotkanie dla rodziców, w trakcie którego odbył się kiermasz ozdób świątecznych, poprzedzony konkursem oraz inscenizacja pt. „Wigilia w domu” . Zespół „Muzyczne Smerfy” zaintonował kolędy i pastorałki, które śpiewali wszyscy razem.

Wszystkim czytelnikom życzymy takiej wspaniałej świątecznej atmosfery oraz zdrowych, radosnych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia przeżytych w gronie Rodziny i Przyjaciół.

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi.

A.K.