Święta i Sylwester u VIP-ów

Spytaliśmy kilku naszych lokalnych VIP-ów o to, jak zamierzają spędzić najbliższe święta Bożego Narodzenia, gdzie planują przywitać Nowy 2010 rok.

Boże Narodzenie to czas radości i wzajemnego wybaczania.

Zbigniew Szczepański, wójt gminy wiejskiej Chojnice: „Święta Bożego Narodzenia spędzę w zaciszu domowym, z rodziną, w moim pięknym Silnie. W wieczór wigilijny będę gościł mojego brata. Również przy stole wigilijnym będzie moja psina Hektor. wojt.jpgDorodny pies. Na pasterkę wybiera się część rodziny, część nie. Nasz piękny kościół w Silnie jest stosunkowo nieduży. Podczas pasterki jest w nim strasznie tłoczno. W pewnym wieku to chce się już siedzieć. My z reguły z małżonką idziemy sobie na mszę następnego dnia rano. Natomiast Nowy Rok będę witał tym razem w sąsiednim Człuchowie, w „Edenie”, ze znajomymi i przyjaciółmi.”

Józef Kołak, radny miejski oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2: „Dla mnie święta Bożego Narodzenia zaczynają się od piątku 18.12. Tego dnia spotykam się w gronie szkolnych współpracowników. Będę też na wigilijnych imprezach organizowanych przez różne stowarzyszenia. Bardzo dla mnie jest ważne, że w najbliższą niedzielę moi uczniowie pomagają przy wigilii dla bezdomnych i potrzebujących.  Też przy tym będę pracował. Polewam barszcz, podaję inne dania. Wezmę także udział w wigilii osiedlowej oraz w szkole z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim. Natomiast prywatnie wigilię spędzamy w gronie rodzinnym. kolak1.jpgPrzyjadą spod Krakowa rodzice żony. Będą też inni bliscy. Łącznie około 20 osób spotka się w naszym domu przy wigilijnym stole. Potem wszyscy idziemy na pasterkę do kościoła w Charzykowych. Jest w nim bardzo przyjemnie, sympatycznie to się odbywa. Sylwester i Nowy Rok z reguły spędzamy w Chojnicach. Witać 2010 rok będziemy w „Karczmie Góralskiej”. Tam w gronie dwudziestu kilku osób będziemy bawić się na imprezce. Następnego dnia, czyli w Nowy Rok, kolejny raz wezmę udział w biegu noworocznym. W tym samym dniu o godzinie 13 zagram w drużynie działaczy i oldboyów Chojniczanki przeciwko piłkarzom tej drużyny. W tej samej drużynie 2 stycznia zmierzę się w Charzykowych przeciwko podobnemu zespołowi, który tworzą działacze i oldboye z drużyn z gminy Chojnice.”

Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic: finster.jpgŚwięta będę spędzał w domu w Chojnicach. Odwiedzi mnie brat mojego nieżyjącego od 15 lat ojca. Jest on dla mnie bardzo bliską osobą. Chcę te święta poświęcić na wspólne spędzanie czasu z córką. Preferuję aktywne formy. Mam nadzieję, że będzie śnieg. Może uda się ubrać łyżwy. Jeśli nie, to pozostają nam spacery lub wycieczki. Będzie to bardzo fajny okres. W Sylwestra bawimy się w gronie przyjaciół na prywatce. Nie wybieramy się na bal, ale o północy będę na balkonie ratusza witał Nowy Rok i składał życzenia chojniczanom i naszym gościom.”

Roman Guzelak, prezes Promocji Regionu Chojnickiego: „Święta Bożego Narodzenia będę spędzał tu, na naszej cudownej ziemi chojnickiej, w gronie rodzinnym i przyjaciół. fot._7_guzelak_.jpgPlanowaliśmy, że przyjadą do nas goście z Ukrainy, ale okazało się, że nie dojdzie do tego ze względu na sytuację epidemiologiczną. Po wieczerzy wigilijnej wybieramy się na pasterkę do kościoła w Charzykowych. Natomiast w noc sylwestrową będę bawił się w gronie przyjaciół na tej samej imprezie, co pp.Kołakowie, czyli w „Karczmie Góralskiej”.
 

Andrzej Gąsiorowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie: „Święta spędzam w domu, z rodziną. Są to szczególne święta, ponieważ żona ma, i urodziny, i imieniny.andrzej_gasiorowski.jpg Dlatego też właśnie w gronie rodzinnym je wspólnie przeżyjemy. Przed Nowym Rokiem prawdopodobnie przyjedzie rodzina z Niemiec. W związku z tym razem z nimi, u nich w domu, będziemy witali 2010 rok. Może wybierzemy się wszyscy na Stary Rynek. Jeśli nic nam nie przeszkodzi, to raczej tak zrobimy.”
Zebrał (je)

 

reklama

reklama

reklama

Zapisz

 1. 21 grudnia 2009  21:18   Fajnie   jk

  Przynajmniej wiem, gdzie i jak się niektorzy zabawią, bo ja na bialej sali.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 21 grudnia 2009  21:09   ale dowaliliście   ****

  z tymi Vipami....

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 20 grudnia 2009  17:38   ...a mi się zdaje,że ...   daro

  ...a mi się zdaje,że czapkę też się zakłada (na głowę-jakbyś kolego nie wiedział gdzie!!!) ...czy już naprawdę tylko czekacie na jakiś lapsus językowy Burmistrza?...każdy ma prawo się przejęzyczeć...

  0
  0
  Odpowiedz
 4. 19 grudnia 2009  07:45   Panie Burmistrzu!"Ubiera ...   anonim

  Panie Burmistrzu!"Ubiera się" czapkę, spodnie itd.Łyżwy się zakłada.Ale pozdrtawiam i życzę we

  0
  0
  Odpowiedz