Światowy folklor z wizytą w Chojnicach

Rosja, Meksyk, Turcja – to tylko niektóre odległe od nas państwa, które na kilka godzin zbliżyły się do Chojnic. Stało się to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Festiwal to niepowtarzalna okazja, by podziwiać kulturę z różnych stron świata.   |  fot. m.n.

W piątkowym maratonie folklorystycznym w fosie miejskiej było co oglądać, bo zaproszone grupy folklorystyczne to prawdziwi ambasadorowie swych państw i regionów.

Dla europejskiej widowni popisy Meksykańczyków czy Serbów miały w sobie nieco egzotycznej atrakcyjności i odmienności, ale tak samo dla nich podobnym doświadczeniem jest oglądanie Kaszubów, Rosjan czy Turków. W tym kolorycie i różnorodności tkwi sukces festiwalu, który ma już wieloletnią tradycję.

W Chojnicach zaprezentowały się grupy z takich państw, jak: Polska, Macedonia, Niemcy, Meksyk, Rosja, Białoruś, Bośnia i Hercegowina Serbia i Turcja.

Festiwal zakończy się 29 lipca Koncertem Finałowym  w Brusach. Finał rozpocznie msza święta z elementami ekumenicznymi w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 18.00, a następnie uroczysta parada wszystkich uczestników ulicami miasta na plac przy kompleksie szkół (ul. Armii Krajowej). 

(m.n.)

Zapisz