Światła przy Subisława na pewno nie w przyszłym roku

W przyszłym roku nie powstanie sygnalizacja na skrzyżowaniu Gdańska - Obrońców Chojnic - Subisława. Powód? W tej okolicy będzie spora inwestycja związana z budową kolektorów deszczowych i nową nawierzchnią, która potrwa do końca listopada.

Póki co nie zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna na wymienionym przez radnego skrzyżowaniu, być może pojawi się tam po 2020 r.   |  fot. ilustracyjne

- Dopiero potem można rozważyć sygnalizację – informują w ratuszu. O światła na tym skrzyżowaniu dopytywał radny Sebastian Matthes. - W związku z trwającymi oraz planowanymi na rok 2020 pracami budowlano - remontowymi, obejmującymi „nową” oraz „starą” część ulicy Subisława istnieje duże prawdopodobieństwo, że po ich zakończeniu znacząco zwiększy się ruch wspomnianymi ulicami.

Już w chwili obecnej wyjazd z ul. Subisława w ul. Gdańską w kierunku na Człuchów jest utrudnione, a nasilenie ruchu w przyszłym roku jeszcze bardziej wpłynie na istniejącą sytuację. Zasadnym wydaje się więc zabezpieczenie odpowiednich środków, aby wraz zakończeniem remontu „starej” części ul. Subisława można uruchomić w tym miejscu sygnalizację świetlną – taką interpelację złożył radny Matthes.

- W budżecie na 2020 rok nie planuje się uwzględnić wykonania sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Obrońców Chojnice – Subisława. W związku z tym, że na terenie miasta trwa inwestycja, która zakłada również budowę do 30 listopada 2020 roku kolektorów deszczowych wraz z odwodnieniem i odtworzeniem nawierzchni na ul. Subisława, Sambora, Dąbrowskiego, należy rozważyć zasadność sygnalizacji po zakończeniu inwestycji – odpowiada burmistrz Arseniusz Finster.

(olo)

Zapisz

 1. 7 listopada 2019  12:07   Zapytanie   td

  Osobówki tam będą kursować i autobusy czy bez ograniczeń tonażowych samochody .Mamy Drzymały i Swietopelka zniszczone .Czterdziesto tonowe naczepy z drewnem i żwirem zniszcza w ciągu roku Subislawa.Ta ulica jak najszybciej powinno się dojechać na dworzec .Będziemy tez jak ulica Asnyka protestować.Obwodnice w miescie nie powinno być.Lecz poza nim.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 30 października 2019  20:06   Za dużo sygnalizacji   Kierowca

  Ogólnie to sygnalizacja często zakłóca ruch i zmniejsza przepustowość. W ogóle po co jedt oha włączona w niedzielę do południa? Wszędzie niepotrzebna, zwłaszcza przy zamkniętym Carrefour.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 24 października 2019  17:26   A nie miało tam być ... (2)   anonim

  A nie miało tam być budowane rondo ?! Specjalnie wyburzono narożny budynek ... nic nie rozumiem ?!

  8
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 listopada 2019  18:24   Brednie   Mjfhgg

   Polecam nie wierzyć plotkom, to że coś zburzono nie znaczy zaraz że będzie tam rondo, uwielbiam tych wszystkich spekulantow... Ostatnio słyszałem że starej i nowej subislawa nie połączą bo... Przeszkadza prywatna posesja...

   0
   0
  • 24 października 2019  18:04   budynek może i wyburzono ale ...   anonim

   budynek może i wyburzono ale na pewno nie pod rondo. jakiś farmazon z tym rondem

   4
   4