Sukcesy tancerek na Mistrzostwach Polski

Tancerki Chojnickiego Centrum Kultury wróciły z Warszawy z 5 tytułami mistrzowskimi zdobywając łącznie 11 medali. Podwójne tytuły Mistrzów Polski przypadły zespołowi Music Dance oraz solistce Natalii Rudnik.

Mistrzostwo Polski zdobyła formacja "Arabeska".   |  fot. nadesłane

W dniach 21 - 22 listopada w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski - Polskiego Związku Tańca Sportowego. Były to kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2016 roku. Chojnickie Centrum Kultury reprezentowało 17 tancerek w artystycznych kategoriach tańca, takich jak Dance Show i Fantazy Show.

Całej imprezie przewodniczył prezes PZTS Ryszard Nowogórski. Sędziowie mistrzostw bardzo wysoko ocenili występy chojniczanek. Mistrzostwo Polski zdobyła duża formacja Music Dance - Arabeska, w kategorii formacji fantazy show juniorów do 16 lat w choreografii ,,Kraina Królowej Lodu''.

Zespół tańczył w składzie: Magdalena Lamczyk, Marta Lamczyk, Klaudia Gruchała, Weronika Rakowska, Oliwia Schmidt, Marta Grabowska, Agnieszka Kwiatkowska, Iwona Zakrzewska, Adriana Chruszczewska, Marta Balwińska, Marta Wieczorkiewicz, Weronika Berndt, Marta Szyszka i Zuzanna Maksimczyk.

Od lewej na podium ze złotym medalem Natalia i Rudnik i Olga Szynwelska.

Mistrzostwo Polski małych grup fantazy show juniorów, otrzymał zespół Music Dance w choreografii "Wycieczka do Nowego Jorku". Mistrzowski skład to: Oliwia Schmidt, Marta Lamczyk, Magdalena Lamczyk, Klaudia Gruchała, Marta Grabowska, Weronika Berndt i Iwona Zakrzewska.

Natalia Rudnik dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski młodzieżowców powyżej 16 lat w kategorii dance show solo oraz w kategorii fantazy show solo. Trzy najlepsze chojnickie duety miały znakomity dzień i wszystkie zakwalifikowały się do finału, gdzie Olga Szynwelska i Monika Guentzel wytańczyły Mistrzostwo Polski duetów fantazy show do 16 lat a Weronika Berndt i Klaudia Gruchała zgarnęły brązowy medal.

V miejsce zajęły Magdalena Lamczyk i Marta Lamczyk. W duetach dance show srebrny medal zdobyły Monika Guentzel i Olga Szynwelska, brązowy Klaudia Gruchała i Weronika Berndt, a IV miejsce wytańczyły Marta Lamczyk i Magdalena Lamczyk.

Wicemistrzostwo Polski fantazy show solo do 16 lat otrzymała Olga Szynwelska. Monika Guentzel zdobyła brązowy medal w kategorii dance show solo do 13 lat a w kategorii fantazy show solo również zdobyła brązowy medal.

Do mistrzostw tancerki przygotowała Monika Michalewicz, choreografie w solo oraz jeden duet wsparło kilku choreografów. Serdecznie gratulujemy tancerkom pięknych prezentacji i zdobytych medali. Dziękujemy również innym choreografom za wsparcie.