Sukces zawodniczek Boxing Team

W dniach 5 - 8.03. rozegrane zostały w Grudziądzu na obiektach miejscowego MKS Start Grudziądz XIV Mistrzostwa Polski Juniorek. Wystartowało w nich 100 zawodniczek reprezentujących 46 klubów sportowych z 13 Okręgowych Związków Bokserskich.

Spory sukces odniosły zawodniczki Boxing Team Chojnice.   |  fot. nadesłane

Po raz kolejny na Mistrzostwach Polski Kobiet zawodniczki Boxing Team Chojnice pokazały klasę zdobywając cztery medale. Na najwyższym stopniu podium czwarty raz z rzędu stanęła Larysa Sabiniarz, która wygrała jednogłośnie na punkty z Olgą Moczałą(Skorpion Szczecin).

Finałowy pojedynek w wadze koguciej (54 kg) pomiędzy Ewą Białas (Energetyk Jaworzno) i Pauliną Gruchałą (Boxing Chojnice) – mimo iż nie otrzymał stosownego wyróżnienia od organizatorów – był dla wielu obserwatorów najbardziej emocjonującym wydarzeniem ostatniego dnia 14. Mistrzostw Polski Juniorek.

- Obie finalistki zaprezentowały wyrównany pokaz walki na pięści i po zakończeniu pojedynku nikt nie był pewny, która z walczących była lepsza. Ostatecznie niejednogłośnie na punkty  zwyciężyła Ewa, dla której jest to pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski. Dodajmy, że finały stały na bardzo dobrym poziomie i przyniosły wiele emocji kibicom i członkom poszczególnych ekip – mówi Marcin Gruchała z Boxing Team Chojnice.

Ewa Gibka osiągnęła kolejny swój życiowy sukces awansując do finału w starszej grupie wiekowej gdzie musiała uznać wyższość po wyrównanej walce z bardziej doświadczoną zawodniczką Pauliną Gut (Czarni Słupsk). Za najlepszą walkę uznano starcie dwóch mistrzyń Europy Weroniki Zakrzewskiej (Boxing Team) oraz Adrianny Jędrzejczyk (Rush Kielce).

fotoreportaz.jpgLepsza okazała się być Jędrzejczyk, choć zdaniem obserwatorów werdykt mógł być równie dobrze odwrotny. W klasyfikacji medalowej – podobnie jak przed rokiem – najlepiej zaprezentowały się podopieczne Marcina Gruchały, który otrzymał również nagrodę dla najlepszego trenera zawodów .Boxing Team Chojnice w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce. Puchar dla najmłodszej finalistki trafił do Weroniki Zakrzewskiej.