Strażnicy miejscy w Przedszkolu nr 3

Po raz pierwszy w nowym Przedszkolu nr 3 w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej 44 wizytę złożyli Strażnicy Miejscy. Przeprowadzili z dziećmi z grupy Jeżyki zajęcia.

Strażnicy miejscy od wielu lat prowadzą zajęcia profilaktyczne w szkołach i przedszkolach Zajęcia odbywają się cyklicznie, a podczas nich najmłodsi uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.   |  fot. (nad.)

Których celem było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, a także wdrażanie do ich przestrzegania. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię . Dużo uwagi poświęcili noszeniu przez dzieci odblasków, które mogą im uratować życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących z odległości kilkudziesięciu metrów.

Podczas wizyty przedszkolacy mieli możliwość przechodzenia przez jezdnię na pasach, przy odpowiednim świetle, gdyż Funkcjonariusze przynieśli ze sobą pomoce do ćwiczeń tj. pasy, sygnalizatory,, a nawet pojazdy, którymi dzieci jeździły po „ przedszkolnych ulicach”. Na zakończenie spotkania Strażnicy zostali obsypani mnóstwem pytań i stanęli do wspólnego zdjęcia wraz z przedszkolakami.

(nad.)

Zapisz