Strażacy wyciągali samochód z jeziora oraz wchodzili na komin MZEC-u. W ramach ćwiczeń

200 strażaków grup specjalistycznych z całego województwa pomorskiego pojawiło się dziś w naszym regionie na ćwiczeniach. Strażacy przeprowadzili „akcje” na kominie MZEC-u, w lesie w Chojniczkach oraz na Jeziorze Charzykowskim w Charzykowach.

Ćwiczenia były dla strażaków ciężkie, ale dla przyglądających się bardzo widowiskowe.   |  fot. (olo)

Udział w ćwiczeniach wzięły grupy specjalistyczne z zakresu ratownictwa wysokościowego z Gdyni i Słupska, z zakresu wodno-nurkowego z Gdańska oraz Ustki oraz wojewódzka ponad 70-osobowa kompania gaśnicza „Artus”. Łącznie na terenie Chojnic i okolic ćwiczyło dziś 200 strażaków.  Na tę skalę były to pierwsze takie ćwiczenia wojewódzkie w naszym regionie.     

W Chojnicach strażacy ćwiczyli na kominach MZEC-u, skąd ewakuowali osoby. W Chojniczkach ćwiczenia pożarowe odbyły się w lesie, natomiast w Charzykowach strażacy i nurkowie ewakuowali z wody osoby, które wpadły z łodzi oraz z samochodu. Strażacy wydobywali również z dna jeziora samochód osobowy. 

Tekst i fot. (olo) Galeria Nad jeziorem, fot. D. Wałdoch

 1. wczoraj 13:08   Zawód cieszący się wśród ...   dana

  Zawód cieszący się wśród społeczeństwa największym zaufaniem !

  7
  0
 2. przedwczoraj 17:13   szkoda,że nie było żadnej ...   niedoszły widz

  szkoda,że nie było żadnej info wcześniej - też pojechałbym sobie to zobaczyć na żywo ;-(

  6
  4
 3. przedwczoraj 16:56   Nie wiedziałem, że będzie ...   pomorzak

  Nie wiedziałem, że będzie można w Charzykowie obserwować to wszystko z bliska, dosłownie na "dotknięcie ręki" ! Na zdjęciach wygląda to wszystko widowiskowo. Oby nigdy strażacy nie musieli być użyci do tego typu operacji. Dzieki Waszym zdjęciom mam chociaż namiastkę tego co tam się działo.

  11
  0