Stracili „prawko” za znaczne przekroczenie prędkości

Policjanci chojnickiej drogówki przerwali szybką jazdę dwóm kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym, który złamał przepisy był 65-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który jechał bmw z prędkością 106 km.

Mieszkaniec powiatu kościerskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h.   |  fot. KPP

Drugą kierującą, której policjanci zatrzymali prawo jazdy była 23-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy odzyskają uprawnienie do kierowania pojazdami dopiero za 3 miesiące. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas służby wykorzystują pojazdy z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości.

Wczoraj mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w miejscach, które mieszkańcy powiatu zaznaczali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których kierujący przekraczają znacznie dozwoloną prędkość. Pierwszym z takich miejsc jest ul. Wielewska w Czersku. Tam podczas statycznych pomiarów prędkości policjanci zauważyli pędzące BMW, które jechało 106 km/h. Mieszkaniec powiatu kościerskiego przekroczył zatem dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Droga hamowania tak rozpędzonego pojazdu wydłuża się kilkukrotnie w porównaniu z przepisową jazdą w terenie zabudowanym.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Pomiar pokazał 101km/h w miejscowości Zielona Huta. Kierowcą audi  była 23-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami obu kierującym zatrzymali prawa jazdy. Zgodnie z tymi przepisami kierowcy odzyskają uprawnienie do kierowania pojazdami dopiero za 3 miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kontrolowanych kierowców, 10 punktów karnych oraz ukarali ich mandatami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 KPP