Start przygotowań do rundy wiosennej

W poniedziałek 10 stycznia piłkarze Chojniczanki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej 2022. Pierwszy dzień przygotowań upłynął pod znakiem badań wydolnościowych, które standardowo są przeprowadzane na samym starcie okresu przygotowawczego.

Przygotowania do nowego sezonu żółto - biało - czerwoni rozpoczęli w poniedziałek 10 stycznia.   |  fot. mkschojniczanka.pl

- Zawodnicy wykonywali próbę wysiłkową przy użyciu testu 30-15 IFT, podczas której analizie zostały poddane parametry krwi oraz gazów oddechowych. Badania odbyły się przy współpracy z firmą 4SportLab. W okresie przejściowym, między zakończeniem rundy jesiennej a startem przygotowań zawodnicy nie próżnowali. Wykonywali treningi szybkościowe, siłowe i wytrzymałościowe według zindywidualizowanych rozpisek. Pora na treningi specjalistyczne na boisku - mówi trener przygotowania motorycznego Chojniczanki, Dominik Milewski.
 
W testach udział wzięło 22 zawodników: Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk, Sebastian Olszewski, Damian Byrtek, Paweł Czajkowski, Sam van Huffel, Michał Marszałkiewicz, Mateusz Cegiełka, Łukasz Wolsztyński, Marcin Trojanowski, Filip Karbowy, Konrad Formela, Artur Pląskowski, Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak i Mateusz Klichowicz. Przygotowania z pierwszym zespołem rozpoczęła także trójka zawodników z akademii Chojniczanki: Kacper Sztuka, Jędrzej Osowski i Czesław Raburski.

Przygotowania pod okiem trenera Pawła Skiby rozpoczęli również bramkarze - Jakub Banach, Szymon Lewandowski, Sebastian Sobolewski oraz golkiper z akademii Chojniczanki - Jakub Lepak. Z powodu drobnego urazu zabrakło Kamila Mazka, który nie weźmie udziału w pierwszych dniach okresu przygotowawczego. Z zespołem nie trenują zawodnicy, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów czyli Szymon Emche i Adrian Rakowski. Natomiast Kamil Orlik rozpocznie przygotowania z drugą drużyną.

To jeszcze nie koniec testów motorycznych. Ciąg dalszy badań w tym tygodniu. We wtorek odbędą się testy siły, natomiast na piątek zaplanowano testy szybkościowe. Pierwszy tydzień przygotowań zamknie sparing ze Świtem Skolwin, który zostanie rozegrany w sobotę 15 stycznia o godzinie 14:00 w Ustroniu Morskim.

Rezerwy rozpoczęły przygotowania

Poniedziałek 10 stycznia to nie tylko początek przygotowań pierwszego zespołu Chojniczanki. Tego samego dnia ruszyły także przygotowania drugiej drużyny Chojniczanki. Pierwsze zajęcia odbyły się już pod wodzą nowego szkoleniowca Chojniczanki II, Piotra Kieruzela. Ten tydzień poświęcony będzie głównie na odpowiednie zapoznanie się z zespołem.

Z powodu przedłużającej się wymiany nawierzchni na boisku Modrak, drużyna będzie trenować na boisku obok głównej płyty Stadionu Miejskiego Chojniczanka 1930. W planie są także zajęcia na klubowej siłowni oraz badania wydolnościowe. Na koniec tego tygodnia rezerwy zagrają mecz sparingowy z Elaną Toruń. Pierwszy sparing Chojniczanki II rozegrany zostanie na boisku przy ulicy 63 Pułku Piechoty w Toruniu w sobotę o godzinie 12:00.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej IV Ligi zaplanowana została na weekend 5-6 marca. Rywalem rezerw będzie Gryf Wejherowo. Do końca rundy zasadniczej pozostało 5 kolejek. W walce Chojniczanki II o zajęcie miejsca w grupie mistrzowskiej pozostały jednak tylko cztery mecze, ponieważ w 20. kolejce żółto-biało-czerwonych czeka pauza z powodu nieparzystej liczby drużyn w bieżących rozgrywkach. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej rezerwy plasują się na 11 pozycji w tabeli ze stratą dwóch punktów do strefy mistrzowskiej.

mkschojniczanka.pl