Sprawozdanie Komendanta SM i akcja "Odblask to nie obciach"

O działalności straży miejskiej w miesiącu lutym - poinformował jej komendant Arkadiusz Megger. Zwrócił też uwagę, iż nadal obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące ptasiej grypy.

Komendant Arkadiusz Megger po sprawozdaniu działalności straży miejskiej w miesiącu lutym, wziął udział w akcji "Odblask to nie obciach".   |  fot. (m.n.)

Przedmiotowe rozporządzenie nakłada szereg nakazów i zakazów dotyczących utrzymania drobiu, ograniczenia targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywego ptactwa na terytorium Polski. Przypomniał, iż trwa do 10 marca rekrutacja na kolejny kurs samoobrony dla kobiet, którego rozpoczęcie planowane jest na 14 marca. Odpowiedział na pytanie dotyczące kontroli czym pali się w piecach i jakie były tego efekty.

W lutym br. municypalni zastosowali 199 pouczeń z czego 95 dotyczyło spraw komunikacyjnych. Wystawiono 6 mandatów, w tym dwa komunikacyjne ,nie było wniosków do  sądu. Podjęto 58 działań związanych z infrastrukturą. Łącznie SM odnotowała 1258 zdarzeń, w tym 295 zgłoszeń.

W Chojnicach dziś zainaugurowano akcję "Odblask to nie obciach", promującą noszenie elementów odblaskowych w pobliżu dróg. Jej inicjatorzy chcą uwrażliwić chojniczan na zagrożenia, jakie mogą spotkać pieszych po zmroku.

- Chcemy, aby na naszych drogach było po prostu bezpieczniej - mówi Sławomir Piotrowski, organizator akcji. - Promujący naszą akcję autobus pełni kilka funkcji. Przygotowana tu grafika rzuca się w oczy i ma na celu przede wszystkim prowokować przechodniów do zadania sobie pytania: o co chodzi z tymi odblaskami?

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki oryginalnemu oklejeniu pojazdu, mieszkańcy Chojnic będą pamiętać o podstawowych zasadach poruszania się w pobliżu dróg, szczególnie po zmierzchu.

Not i fot. (m.m.)

Zapisz