Sprawdzają obozy harcerskie pod względem bezpieczeństwa

Dzielnicowi z powiatu chojnickiego od początku wakacji odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w tym obozy harcerskie, które stacjonują na terenie naszego powiatu.

W najbliższym czasie policjanci odwiedzą i skontrolują kolejne obozy harcerskie odbywające się na terenie powiatu chojnickiego.   |  fot. KPP

Podczas wizyt mundurowi rozmawiają z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz sprawdzają kwestie związane z zapewnieniem odpowiedniego miejsca i formy wypoczynku. W minionych dwóch tygodniach funkcjonariusze skontrolowali kilka takich obozów, które są zlokalizowane w Czernicy, Mośnie i Funce. Dzielnicowi z chojnickiej komendy skontrolowali kilka obozów harcerskich, które się odbywają na terenie powiatu chojnickiego.

Funkcjonariusze sprawdzali wskazane miejsca pod kątem bezpieczeństwa oraz zapewnienia odpowiednich warunków do wypoczynku. Harcerze otrzymali informacje, w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia burzy, gradobicia czy też nawałnicy. Ponadto, z uczestnikami obozu rozmawiali również na tematy dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki i bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji, zwłaszcza nad wodą.

Podczas spotkania mundurowi rozmawiali również z opiekunami oraz organizatorami obozów harcerskich. Przekazali im niezbędne dane kontaktowe, niezbędne do wykorzystania w przypadku wystąpienia gwałtownego załamania warunków atmosferycznych, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu osób.

KPP