Sprawdź, jaki oczyszczacz powietrza stosować do dużych powierzchni

Jeżeli wybierze się wydajny i dopasowany do powierzchni oczyszczacz powietrza, można mieć pewność, że niemal całkowicie wyeliminuje zanieczyszczenia.

Pogarszająca się jakość powietrza wymaga od nas podjęcia konkretnych działań. Jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod walki ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami, jest zakup oczyszczacza powietrza.   |  fot. nad.

Po jakie modele urządzeń warto sięgnąć, kiedy chcemy, by oczyszczacz działał efektywnie w większym pomieszczeniu? Większość oczyszczaczy jest dla małych pomieszczeń, ale nie będziemy mieć problemów z tym, by znaleźć i takie, które sprawdzą się nawet w przestronnym biurze. Oto kilka szczególnie wartych uwagi propozycji.

Pierwszym modelem jest Coway Airmega 300S, który będzie pracować dobrze w pomieszczeniu do 70 m2. W czasie jednej godziny jest w stanie przefiltrować aż 490 m3. Sześciostopniowa filtracja pozwala skutecznie wyeliminować zarówno mniejsze, jak i większe cząsteczki zanieczyszczeń.

Drugim urządzeniem jest Coway Storm. On także sprawdzi się przy wnętrzu do 70 m2, a przepływ powietrza jest na poziomie 492 m3 na godzinę. Ma kilka trybów pracy, w tym tryb czuwania – włącza się on wtedy, kiedy przez 10 minut oczyszczacz nie wyczuje w powietrzu żadnych zanieczyszczeń.

Następny jest oczyszczacz IDEAL AP 60 Pro. Możemy po niego sięgnąć, jeśli pomieszczenie ma maksymalnie 80 m2. W zależności od wybranego trybu pracy przepływ powietrza jest między 40 a 600 m3 w ciągu godziny. Urządzenie posiada tryb nocny.

I na koniec model LIFAair LA502 + LAM 05. To propozycja do przestrzeni do 54 m2. W zależności od trybu pracy przepływ powietrza jest między 139 a 450 m3. Urządzeniem można sterować przez połączenie Bluetooth.

Więcej na temat tych oczyszczaczy i modeli, jakie znajdą zastosowanie przy większych powierzchniach, można znaleźć na stronie https://zdrovi.pl/jaki-oczyszczacz-powietrza-kupic-do-duzych-powierzchni/.

Gdzie postawić oczyszczacz, aby był wydajny?

Wydawałoby się, że wystarczy spojrzeć na specyfikację sprzętu, by wybrać taki, który będzie pracować doskonale, ale liczy się coś jeszcze. Aby działał efektywnie, musimy pamiętać, że bardzo ważne jest to, gdzie ustawimy oczyszczacz i co będzie obok. Nie będzie działać efektywnie, kiedy go zastawimy meblami lub postawimy we wnęce. Tak samo mija się z celem jego ustawienie w okolicy okien i drzwi. W takiej sytuacji urządzenie, zamiast filtrować powietrze z pomieszczenia będzie ściągać powietrze z korytarza albo z dworu. Oczyszczacz należy ustawić w taki sposób, aby był odkryty i najlepiej, by stał w centralnym miejscu pomieszczenia.

(mat. zewnętrzny)