Sprawcy w areszcie

W styczniu br. w Chojnicach policjanci odnotowali dwa rozboje, których ofiarami padły dwie kobiety wracające z pracy do miejsca zamieszkania. Pokrzywdzone zostały napadnięte i okradzione przez nieznanych napastników.

Za popełnione przestępstwa grozi sprawcom od dwóch do dwunastu lat więzienia.   |  fot. m.n.

Funkcjonariusze ustalili pięciu sprawców tych przestępstw, którzy dopuścili się również popełnienia dwóch włamań na terenie Chojnic. Wszyscy sprawcy trafili do aresztu. Do pierwszego rozboju doszło w dniu 12 stycznia br. na ulicy Reymonta w Chojnicach, gdzie napadnięta kobieta została przewrócona na ziemię, a następnie sprawcy ukradli jej torebkę. Drugie zdarzenie miało miejsce 21.01.2011 r. na ulicy Swarożyca. Sprawcy usiłowali wyrwać pokrzywdzonej torebkę, następnie użyli wobec niej przemocy. Spełnili swój zamiar i uciekli. Policjanci podjęli działania operacyjne, w wyniku których ustalili pięciu sprawców. Czterech z nich to mieszkańcy powiatu chojnickiego w wieku 18 - 29 lat. Piąty to 25 - latek z powiatu sępoleńskiego. Sprawców zatrzymano. Odzyskano część skradzionych przedmiotów - torebkę, portfel i dokumenty.

Dalsze działania funkcjonariuszy pozwoliły ustalić, że dwóch spośród pięciu sprawców w dniu 6 stycznia br. dokonało włamania do sklepu komputerowego w Chojnicach, skąd ukradli laptop o wartości około 3 tys. złotych. Kilkanaście dni później, w nocy z 20/21 stycznia -   dwóch mężczyzn - 20 i 29 - latek usiłowało włamać się do jednego z chojnickich przedszkoli. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach prokurator rejonowy wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd aresztował wszystkich podejrzanych. .Jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

KPP

 1. 29 stycznia 2011  14:17   Wlasnie ale za rok dostaną ...   anonim

  Wlasnie ale za rok dostaną rok w zawieszeniu zamiast 3 lat odsiadki dzieki dbajacemu o swoj interes sędziemu.Obrobi taki jeszcze kilka bezbrnnych starowinek a sedzia bedzie mial znow robote.Ja nie nie znam bezrobotnego sedziego.

  0
  0
 2. 28 stycznia 2011  17:59   A ROBIĆ NIE MA KOMU !!!   Beata

  Jak mawiał Ferdek. Tym amatorom damskich torebek powinni spuścić taki wp.....l, że po wyjściu na wolność uciekaliby gdzie pieprz rośnie na sam widok damskiej torebki!!!

  0
  0