Sprawca kradzieży sklepowych usłyszał zarzuty

Policjanci chojnickiej patrolówki zatrzymali w 31-latka, który w jednym z marketów ukradł artykuły spożywcze, które przedstawiciel firmy wycenił na ponad pół tysiąca złotych.

Mężczyzna jest także sprawcą innych kradzieży sklepowych na terenie Chojnic. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.   |  fot. KPP

W minioną środę około godziny 11.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów mężczyzna prawdopodobnie ukradł z półek sklepowych artykuły drogeryjne. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili, że ujęty przez ochronę 31-latek, którego podejrzewali o kradzież artykułów drogeryjnych z półek sklepowych, dopuścił się dzień wcześniej kradzieży w tym sklepie artykułów spożywczych.

Wskazany mężczyzna jak się okazało zapakował w ten czas do wózka zakupy i wyjechał z nim poza sklep nie płacąc za towar, co policjanci potwierdzili na zapisie z monitoringu. Policjanci podczas interwencji sprawdzili także zawartość plecaka mężczyzny i okazało się, że znajdują się w nim różnego rodzaju różnego rodzaju kosmetyki, oraz artykuły spożywcze, które po weryfikacji okazały się  towarem nie z tego sklepu.

W toku dalszych czynności policjanci z wydziału kryminalnego, którzy włączyli się do tej sprawy ustalili, że towar zabezpieczony przez funkcjonariuszy, został ukradziony przez 31-latka w innych sklepach na terenie Chojnic. Wartość skradzionych towarów przedstawiciele placówek handlowych wycenili na ponad tysiąc złotych.  Policjanci ustalili świadków, a także sprawdzili i zabezpieczyli  nagranie z monitoringu. 

Zatrzymany 31-letni mieszkaniec Chojnic jeszcze dziś usłyszy zarzuty kradzieży mienia, za które grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż dopuścił się tych przestępstw w tzw. recydywie.

KPP