Sprawca kradzieży samochodu i rowerów zatrzymany. Jego znajomi też mają sporo na sumieniu …

Policjanci z Chojnic zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu oraz rowerów. Dwóch jego znajomych odpowie za posiadanie narkotyków, a jeden z nich prawdopodobnie usłyszy też zarzuty za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień pod wpływem narkotyków.

Wszyscy trzej mieszkańcy powiatu chojnickiego za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem.   |  fot. ilustracyjne

Wczoraj (10.06) rano dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Konarzynkach prawdopodobnie kierujący jadący osobowym autem jest nietrzeźwy. Natychmiast we wskazany rejon skierował policjanta ruchu drogowego oraz dzielnicowego, którzy byli w tym rejonie. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Samochodem podróżowało dwóch mieszkańców gminny Czersk. W trakcie kontroli zachowanie 19-letniego kierowcy wskazywało, że może być on pod działaniem alkoholu lub narkotyków.

W trakcie czynności policjanci przy kierującym oraz 16-latku znaleźli narkotyki. Dwaj mieszkańcy gminy Czersk zostali zatrzymani. Od 19-latka została zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych. W tym czasie, kiedy policjanci przeprowadzali kontrolę zatrzymanego pojazdu, na stanowisko kierowania wpłynęła informacja, że z posesji na terenie jednej z miejscowości w gminie Chojnice w nocy zostało skradziony samochód osobowy. Oficer dyżurny szybko skojarzył markę i kolor auta, który był w tym czasie kontrolowany. Potwierdzono fakt, że jest to właśnie ten skradziony pojazd.

W czynności włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży, nie tylko samochodu, ale również dwóch rowerów na terenie gminy Chojnice. Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, 24-latek najpierw ukradł dwa rowery, które po przemieszczeniu się porzucił, a następnie postanowił kontynuować swoją wycieczkę samochodem, który ukradł z podwórka. Następnie zaproponował przejażdżkę znajomym, którym ostatecznie przekazał auto do użytkowania. Odzyskany samochód oraz jeden z rowerów już wrócił do właściciela.

Teraz wszyscy trzej mężczyźni opowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, kierowanie pod wpływem alkoholu bądź narkotyków do lat 2, a za posiadanie substancji narkotycznych do lat 3.

KPP