Spotkanie z pisarzem i historykiem Sławomirem Koprem

W czwartek 15 marca o godzinie 17.00 zapraszamy do Czytelni MBP w Chojnicach na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania niepodległości”. Tym razem gościem będzie pisarz oraz historyk Sławomir Koper.

Sławomir Koper to polski historyk i publicysta, autor licznych książek o tematyce historycznej – publikacje jego autorstwa często znajdują się na listach bestsellerów.   |  fot. (nad.)

Sławomir Koper jest jednym z najbardziej popularnych autorów książek historycznych. W jego publikacjach znajdziemy zarówno fakty biograficzne opisywanych osób, jak i zarys epoki, w której żyły. Jest autorem wielu książek. Spod jego pióra wyszły takie jak: „Bodo. Historia z tragicznym zakończeniem”, „Żony bogów. Sześć portretów żon sławnych pisarzy”, „Stracone pokolenie PRL”, „Wielcy szpiedzy w PRL”, „Skandaliści PRL”, „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej”, „Śladami pierwszych Piastów” czy „Królowe salonów II RP”, w której opisał życiorysy Poli Negri, Tamary Łempickiej, Olgi Boznańskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Lucyny Messal oraz Haliny Konopackiej.

„W swoich książkach stara się pokazać historię »z ludzką twarzą«; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany »w szlafroku i kapciach« zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.” – czytamy na oficjalnej stronie autora.

Organizatorami cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania niepodległości” są Urząd Miejski w Chojnicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Zapraszamy!

MBP

Zapisz