Spotkanie z Jackiem Jarosikiem

W środę 25 kwietnia o godzinie 17.00 Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych zaprasza miłośników podróży i literatury podróżniczej na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, który wraz z Kubą Jarosikiem tworzy Team Bradziaga.

Miłośnikom podróży, ciekawych opowieści i przygody przypominamy o spotkaniu z Jackiem Bradziagą Jarosikiem, które odbędzie się w środę 25 kwietnia o godzinie 17.00.   |  fot. (nad.)

Jacek Jarosik uwielbia podróżować do nieznanych, niecodziennych i odległych miejsc. Podróże są dla niego sensem życia, a wędrówka ciągłym celem samym w sobie. Od 30 lat wędruje z plecakiem. Swoje trasy pokonuje pieszo, samochodem, motocyklem, kajakiem, a nawet rowerem. Zwiedzał między innymi Rumunię, Mongolię, Syberię i Ukrainę.

W swoich wojażach nie omija także Polski, którą objeżdża wzdłuż i wszerz – od Doliny Chochołowskiej przez Bory Tucholskie, aż po Morze Bałtyckie. Jest także autorem książki „Bradziaga znaczy obieżyświat”. Uczestniczył w wielu imprezach 4×4, organizował cykl zlotów off-road „Tczewskie Piachy”. Więcej informacji na temat miejsc, które odwiedził Team Bradziaga można przeczytać na jego stronie internetowej. A w bibliotece będzie można porozmawiać z podróżnikiem.

W dniach 23 kwietnia - 8 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach organizowana jest akcja „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do dnia Bibliotekarza” w ramach której bibliotekarze i członkowie Stowarzyszenie LekTURa przygotowują mnóstwo atrakcji.

MBP

Zapisz