Spektakl "Mit" online

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 19 listopada o godz. 19:00 do obejrzenia przedstawienia Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Jak świat światem przychodzi taki moment, kiedy obywatele biorą sprawy we własne ręce i postanawiają zrewidować pokręcone prawo.

Na zdjęciu Viktoria Szopińska.   |  fot. ChCK

U podstaw buntu leży człowiek i jego wrażliwość. Właśnie o tym w metaforycznej formie baśni lub mitu opowiada spektakl Chojnickiego Studia Rapsodycznego. “Mit” powstał z inspiracji bajką Leszka Kołakowskiego „Jak Bóg Maior utracił tron”. To bajka z morałem politycznym. Trudno nie dopatrzeć się w historii opowiadanej przez bohaterkę odniesień do obecnej sytuacji Polski.

Bóg Maior zarządza światem, w którym stopniowo rośnie napięcie w jednostkach, aż w końcu dochodzi do buntu. Jakie są jego przyczyny? Jaki jest mechanizm opresyjnej władzy? To wszystko ukryte w literackiej metaforze prowadzonej w konwencji bajki lub mitu.

Wg tekstu Leszka Kołakowskiego „Jak Bóg Maior utracił tron”
Scenariusz i reżyseria – Grzegorz Szlanga
Wykonanie – Viktoria Szopińska
Scenografia – Danuta Wolińska

Spektakl zostanie pokazany na profilu facebookowym Centrum Kultury oraz na platformie YouTube.

Nagranie zostało udostępnione przez Teatr w Oknie, gdzie 8 listopada został pokazany spektakl w ramach festiwalu "O wolności".

Ł. Sajnaj