Sołtys Rytla i członkowie Rady Sołeckiej zrezygnowali ze swych funkcji

Na profilu Sołectwa Rytel pojawiła się informacja o rezygnacji sołtysa Rytla Łukasza Ossowskiego oraz rady sołeckiej z pełnionych funkcji. Poniżej wpis z profilu sołectwa na Facebooku.

Łukasz Ossowski zrezygnował z funkcji sołtysa Rytla.   |  fot. arch.

Wczoraj 7 marca 2019 roku, odbyło się zebranie Rady Sołeckiej, na którym sołtys Łukasz Ossowski poinformował Radę, że składa rezygnację z funkcji Sołtysa. Po wysłuchaniu powodów tej decyzji, wszyscy radni jednogłośnie zrezygnowali ze swoich funkcji. Dzisiaj stosowne pisma w tej sprawie zostały złożone w Urzędzie Miasta Czerska. Poniżej publikujemy list Łukasza Ossowskiego w tej sprawie.

Drodzy Mieszkańcy Sołectwa Rytel

Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji sołtysa Rytla. Wiem, że dla wielu z Was jest to zaskakująca decyzja. Jestem człowiekiem odpornym, który niejedno w życiu przeszedł. Potrafię się mierzyć z trudnościami, bo miałem ich na swojej drodze sporo. Żadna z tych trudności nigdy mnie nie złamała, także dramatyczny wypadek samochodowy, po którym długo dochodziłem do zdrowia. Każdy jednak ma granicę swojej wytrzymałości, poza którą jego działanie traci sens. Stąd ta decyzja.

Być może jestem z innej gliny i nie pasuję do hejterskiej rzeczywistości dnia dzisiejszego. Nie chcę udowadniać każdego dnia, że w swoich publicznych działaniach jestem uczciwym człowiekiem, że nie kieruję się prywatą, ani niskimi intencjami, jak przypisują mi to niektórzy nowi radni gminy Czersk. Nie chcę tracić czasu i energii na walkę, która uwłacza mojej godności. Nie odnajduję się w przestrzeni publicznej, w której do aktywnych osób strzela się zza węgła, deprecjonuje każde działanie, rzuca potwarze i niszczy autorytet. To nie jest mój świat. Jest mi on z gruntu obcy. Nie tak wyobrażałem sobie zwykłą działalność na samym dole, w sołectwie. Boleśnie przekonałem się, jak bardzo moje ideały rozminęły się z rzeczywistością.

Zawsze traktowałem funkcję sołtysa jako służbę na rzecz mieszkańców i wierzę, że Wy także odbieraliście to w ten sposób. Kiedy decydowałem się po raz pierwszy kandydować na sołtysa, nawet nie przypuszczałem, z jak wielkim wyzwaniem będzie się to wiązało. Dramat nawałnicy z sierpnia 2017 roku postawił mnie w miejscu nie do wyobrażenia. Wówczas dane było mi poznać najpiękniejszą stronę ludzkiej natury – bezinteresowność, szczodrość i empatię. Za ten czas, za poznanych ludzi, za dobro i poświęcenie, które wówczas widziałem, będę Bogu wdzięczny do końca życia.

Dzisiaj proszę o zrozumienie mojej decyzji. Są w moim życiu wartości bezcenne. To moja rodzina, godność i uczciwość. Chcę te wartości chronić, bo nadają sens mojemu życiu. Nie interesują mnie stanowiska w radzie gminy, powiatu, województwa, czy jak sugeruje to jeden z radnych, posłowanie do Parlamentu Europejskiego. Nigdy o nic takiego nie zabiegałem, choć pojawiały się różne propozycje. Wszystkie zawsze odrzucałem. Z całą mocą jeszcze raz powtórzę – nie jestem politykiem.

Rezygnuję z funkcji sołtysa w przeświadczeniu, że Polska nie może tak dalej wyglądać. Nie może, bo za chwilę pozostanie z nas – jako narodu i wspólnoty – jedynie mierzwa, którą rozwiewać będzie wiatr historii. Stanie się tak, jeśli nie przyjdzie opamiętanie, jeśli nie przestaniemy się wytracać w tej niepojętej dla mnie skłonności do samozniszczenia. Tak nie może wyglądać Polska, którą wokół siebie tworzymy.

A teraz coś optymistycznego. Nie wyprowadzam się z Rytla. Pozostaję na miejscu. Nie zaszyję się w ciszy swojego domu. Będę aktywny tą aktywnością, którą znacie, będę kontynuował sprawy, które zacząłem, by nie zawieść ludzi, którzy mi zaufali. Będę to robił już nie jako sołtys, bo ten czas dobiegł końca, ale z innego miejsca. Siłą są organizacje pozarządowe i wśród nich widzę swoje miejsce. Będzie mi łatwiej mierzyć się stamtąd z nowymi pomysłami.

Będę także wspierał działania Komitetu ds. Powołania Gminy Rytel, bo jako mieszkańcy zasługujemy i mamy pełne podstawy, by zabiegać o przywrócenie gminy, którą nam kiedyś odgórnie zabrano. Będę wspierał te działania, pomimo zmasowanego ataku i kłamstw, jakie na ten temat są rozsiewane. O wszystkich swoich publicznych działaniach będę Was informował, a także zapraszał do współpracy. Być może nie tylko w Rytlu.

Bycie Waszym Sołtysem, było dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję, że daliście mi tę szansę.

Łukasz Ossowski

Źródło - profil FB Sołectwa Rytel

Ze względu na obraźliwe i wulgarne komentarze, a także na prośbę zainteresowanych osób możliwość dodawania komentarzy zostaje zablokowana.

Zapisz

 1. 11 marca 2019  09:53   Ł.   Roma Czułowska

  Proszę kolejny raz nie wywoływać mnie do tablicy!!! pomimo usuwania wybiórczo moich niewygodnych komentarzy na fb, a i w końcu " zablokowania", ludzie bardzo szybko przekazują sobie informacje i to nie tylko w Rytlu... W PEŁNI ODPOWIADAM ZA SWOJE SŁOWA I ZAWSZE SIĘ POD NIMI PODPISUJĘ, nawet jeśli są komuś "niewygodne", ale nigdy nie zniżam się do poziomu stosowania obelg!!! To nie mój świat... Nie zakrywam się za plecami jakiś anonimów, adwokata czy nie straszę sądami, co już chyba wszyscy wiedzą! Nie prowokuj mnie, bo wiesz, że cicho nie będę, póki będzie działo się źle... Pozdrawiam Roma Czułowska

  27
  9
  Odpowiedz
 2. 11 marca 2019  07:38   O kiełek zmywakowy ...   anonim

  O kiełek zmywakowy schizofrenik znowu leków nie wziął i nie moze spać po nocach więc bredził posiłkując się urojeniami lucy

  1
  11
  Odpowiedz
 3. 11 marca 2019  00:24   ... (4)   Urzad Skarbowy

  komentarz usunięty przez moderatora

  8
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 marca 2019  08:43   Roma nie masz roboty?   anonim

   Roma nie masz roboty?

   1
   16
  • 11 marca 2019  00:49   Skarbówka   Anonim

   Wszystko się da wrzucić w koszta uczciwemu podatnikowi bo przecież uczciwością i pracą ludzie się bogacą

   11
   3
  • 11 marca 2019  00:43   Fota   Anonim

   Wazne aby tylko selfi z fotoshopem zdążyć zrobic i na ista czy fb wrzucić! Nie ważne czy w koszulce czy w samej opasce oby w futrze buhaaaaaa

   13
   3
  • 11 marca 2019  00:33   Ciśnienie   Hydraulik

   Ciśnienie rytelskich rur może zniwu tej produkcji i reklamy nie wytrzymać hahahaha

   11
   3
 4. 10 marca 2019  22:54   ... (2)   I LOVE MIREK

  komentarz usunięty przez moderatora

  12
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 5. 10 marca 2019  22:53   ...   I LOVE MIREK

  komentarz usunięty przez moderatora

  10
  3
  Odpowiedz
 6. 10 marca 2019  22:42   moderatorze (1)   anonim

  zablokuj te wszystkie komentarze, a nie tylko wybiórczo :( przecież to tylko jacyś zakompleksieni ludzie tu siedzą i bzdury wypisują

  11
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 marca 2019  07:40   to ludzie sołtysa ofiary ...   anonim

   to ludzie sołtysa ofiary hejtu uprawiają tu właśnie hejt. w nocy bredził kiełek z Irlandii kolega radnej sołeckiej

   3
   3
 7. 10 marca 2019  22:22   wpis hejtera na profilu lucy (1)   anonim

  Wojciech Kieltyka Znamy jednego szczególnego hejtera szkalującego od lat ludzi w Rytlu.

  3
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 8. 10 marca 2019  21:29   Lucy napisała na fb NIE DLA ...   anonim

  Lucy napisała na fb NIE DLA HEJTU. Własnie lucy masz racje- nie dla twojego i waszego hejtu ludzi sołtysa.

  8
  14
  Odpowiedz
 9. 10 marca 2019  20:17   Tego typu wpisy są obrazem ... (2)   anonim

  Tego typu wpisy są obrazem tego jaki niski poziom reprezentuja zwolennicy sołtysa i gminy Rytel. Tacy ludzi mieliby rządzić w Rytlu? Szok.

  14
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  20:26   spokojnie trollu hejterze ...   anonim

   spokojnie trollu hejterze jestem wyluzowany bo bawia mnie hejterskie wyczyny zwolenników sołtysa. do królowej tez sie nie wybieram spokojna twoja rozczochrana :)

   6
   4
  • 10 marca 2019  20:20   Ej   zeniu

   Wyluzuj z tego co czytam jesteś mocno spięty. Taki duży stres, żyłka ci pęknie no i "witaj królowo …….

   3
   6
 10. 10 marca 2019  20:13   ...   Zeniu

  komentarz usunięty przez moderatora

  1
  5
  Odpowiedz
 11. 10 marca 2019  19:55   Pytam się (2)   Dariusz

  Tu nie hej się rozchodzi, tu nie o jakieś uwagi się rozchodzi, Szanowny Pan sołtys chce być w świetle reflektorów a na stołku sołtysa powoli to światło gaśnie i należy się zabrać do pracy w ramach działań sołtysa w danym sołectwie. Dopisując ostatnią usłyszaną informację w wiadomościach wieczornych pytam się czy Pan sołtys zrezygnował ze stanowiska dla kolejnej reklamy w TV.

  17
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  20:37   Jak rozpetalem 3 wojnę swiatowa   Xyz

   Proponuję nakręcić film w roli głównej sołtys i jego bezradni radni

   9
   5
  • 10 marca 2019  20:02   Oczywiście. To gra ...   anonim

   Oczywiście. To gra polityczna kolejny szczebel do kariery polityka w szeregach PO. Już POwce sie odezwali z chęcią pomocy.

   9
   6
 12. 10 marca 2019  19:54   Nowy (2)   jadzia

  Ja proponuję Mirka na sołtysa, gość wygadany. Dobry i szlachetny człowiek, to jest obecnie jedna z lepszych kandydatur. Uspokoi atmosferę we wsi, bo jest napięta jak jaja barana. Zlikwiduję to siedlisko zła, i ta pijacka buda zniknie z naszego krajobrazu.

  23
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  20:10   Ty nowy, jestes facet czy ...   anonim

   Ty nowy, jestes facet czy kobieta jadzia? bo jak kobieta to chyba Nowa? :) Bardzo dobry pomysł. Rozgromilby tą płaczliwą grupkę hejterów, niestety mafia jest tak zakorzeniona ze juz mają swoich kandydatów na sołtysa i zebiorą sie do kupy aby on przeszedł na zebraniu ; ) GRA, JESZCZE RAZ GRA.

   4
   3
  • 10 marca 2019  20:06   Weź się lecz   anonim

   Weź się lecz

   1
   4
 13. 10 marca 2019  19:35   ... (5)   Barry

  komentarz usunięty przez moderatora

  4
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  22:02   Sołtys Mirosław   Gość 2

   Cały dzień pisac komentarze, na Kalisce naprawdę nie ma co robić, a do wsi i wstyd i strach iść... Teraz dopiero zaczną się urojenia w tej pustej głowie... Już gada sam ze sobą, resztki myśli z mózgu wiaterek wywieje. Załóż czapkę..

   2
   2
  • 10 marca 2019  19:50   to wybiela zęby podobno :)   anonim

   to wybiela zęby podobno :)

   3
   2
  • 10 marca 2019  19:48   ...   Barry

   komentarz usunięty przez moderatora

   2
   1
  • 10 marca 2019  19:46   ...   Barry

   komentarz usunięty przez moderatora

   2
   1
  • 10 marca 2019  19:40   ...   hop siup

   komentarz usunięty przez moderatora

   2
   1
 14. 10 marca 2019  19:22   Cyrk na cały kraj   Z Czerska

  Spokojnie, ten cyrk minie i wszystko wróci do normy. Oby tylko ktoś normalny został sołtysem, bo nie widzę takiego kandydata w gronie hejterów zwolenników Pana Łukasza. Czy pan sołtys Łukasz O. wie o tym jak zachowują sie prostaki jego zwolennicy?

  14
  12
  Odpowiedz
 15. 10 marca 2019  16:58   STOP! PRAWDZIWI RYTLANIE - PRZESTAŃCIE! (6)   Łukasz Formella

  Dzień dobry Państwu. To mój pierwszy i ostatni komentarz tutaj. Z przykrością stwierdzam, że robicie z Rytla pośmiewisko na całą Polskę! W imię czego? Żeby znowu przyjechała telewizja albo radio??? Serio? Dzisiaj anonimowo (tak Wam się tylko wydaje, bo w obecnych czasach nie ma w sieci anonimowości) obrzucacie się błotem, a jutro będziecie musieli sobie spojrzeć w oczy w pracy, szkole, na ulicy. Co wtedy??? To są właśnie skutki niedomówień i insynuacji. Jeśli faktycznie sołtys czuł się hejtowany, a nie krytykowany (co jest dużą różnicą), to właśnie w taki sposób chcecie mu oddać hołd??? Wieszając anonimowo psy na innych? Myślicie, że właśnie tego by oczekiwał? Może zabrakło apelu z jego strony żebyście nie eskalowali nienawiści? Dla mnie osobiście z funkcji sołtysa wywiązywał się bardzo dobrze i uważam, że zrezygnował nie z tej funkcji, z której powinien. To już jednak historia i jego wybór, który należy uszanować. Ja również rezygnowałem z rady sołeckiej i zapewniam, że można z tym żyć. Przypominam, że nie mam szacunku do tych, którzy nie mają odwagi stanąć ze mną twarzą w twarz, żeby powiedzieć co ich boli. Ukrywanie się za internetowymi pseudonimami, albo pisanie w imieniu różnych komitetów wzbudza u mnie jedynie śmiech politowania. W związku z tym, marnujecie swój czas pisząc te bzdury anonimowo. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Jestem uodporniony na taki wiejski hejt, co nie znaczy że nie będę wyciągał z tego powodu konsekwencji. Spróbujcie zacząć żyć własnym życiem. Polecam. Naprawdę warto! Nie niszczcie dalej Rytla! Pozdrawiam Łukasz Formella

  53
  27
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  22:14   wcudzysłowiu to tych ponad ...   anonim

   wcudzysłowiu to tych ponad 200 a fatycznie to ci co mieszkajja od zawsze a ta mniejszośc kilkuosobowa przybyszy do Rytla próbuje manipulowac resztą.

   7
   8
  • 10 marca 2019  22:04   Prawdziwi Rytlanie   Gość

   A prawdziwi Rytlanie, to tacy co mieszkają tutaj od zawsze? Czy może tych 238,czy jak to było prawdziwych, którzy odpowiednio głosowali?

   20
   0
  • 10 marca 2019  19:24   Istnieje też ryzyko kolejnej ...   anonim

   Istnieje też ryzyko kolejnej nawałnicy i hejterzy ustepujacego sołtysa się pogubią i w dekiel dostana bo przywódcy wodza nie ma. :)

   10
   10
  • 10 marca 2019  19:03   Silne wiatry   Pogoda

   Uwaga ostrzeżenie meterologiczne! Od kilku dni, nad Rytlem wieją silne wiatry! Istnieje ryzyko, że pan radny chorągiewka może znowu zmienić kierunek! Nie wychodźcie z domów!

   28
   6
  • 10 marca 2019  17:14   Hejt   Xyz

   Super

   11
   5
  • 10 marca 2019  17:09   W samo sedno.   anonim

   W samo sedno.

   12
   7
 16. 10 marca 2019  16:05   ... (3)   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora

  12
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  17:06   to tylko wasze urojenia   anonim

   to tylko wasze urojenia

   0
   0
  • 10 marca 2019  17:00   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   4
   2
  • 10 marca 2019  16:48   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   3
   7
 17. 10 marca 2019  16:05   Ludzie wiosna nadchodzi, ...   anonim

  Ludzie wiosna nadchodzi, cieszcie się z tego faktu, a wy obrzucacie się inwektywami? , że wam się chce? Zycie jest za krótkie na p i e r dołki a wy się sami nakręcacie, w imię czego?

  15
  1
  Odpowiedz
 18. 10 marca 2019  16:00   Gdzie burmistrzowie (1)   Anonim

  Gdzie władze Czerska? Ludzie z całej Polski piszą bardzo ważni. Nigdzie nie widzilem stanowiska burmistrzów z Czerska? Staneli na cisnieniu w rytelskiej rurze i dalej piją z dzióbka radnego, ktoremu pocztę w prezencie dali?

  22
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  19:26   tak, ważmni politycy sie ...   anonim

   tak, ważmni politycy sie odezwali bo ten cały cyrk sołtysa to gra polityczna a widać po hejcie zwoleniików ze gra idzie o dużą stawkę i te stanowiska podzielone w przyszłej gminie Rytel

   3
   5
 19. 10 marca 2019  15:50   kundelki poszczekały i ...   anonim

  kundelki poszczekały i ucichły :) i tyle wam pozostało bo burzy medialnej

  12
  3
  Odpowiedz
 20. 10 marca 2019  15:39   ... (2)   Won

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  15:53   ...   max

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   1
  • 10 marca 2019  15:52   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   1
 21. 10 marca 2019  15:07   Gorąco jest :)   anonim

  Gorąco jest :)

  3
  2
  Odpowiedz
 22. 10 marca 2019  14:00   definicja hejtu   anonim

  Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i grafiką czy filmem. TERAZ PROSZĘ WSKAZAĆ GDZIE BYŁ HEJT PRZECIWKO RADZIE I SOŁTYSOWI. BO RZUCACIE HASEŁKA POD PUBLIKĘ ABY ZNOWU ZAISTNIEĆ W MEDIACH, HASEŁKA BEZ POKRYCIA. To co wy wyprawiacie to właśnie hejt.

  18
  4
  Odpowiedz
 23. 10 marca 2019  13:28   Hejt (3)   krytyk

  Panie b.sołtysie, chce pan działać dalej w organizacjach pozarządowych. Będzie pan kontynuował to co już rozpoczęte by nie zawieść ludzi. Rezygnacja z funkcji sołtysa, to zwykłe uciekanie od problemów. Przyzwyczaił się pan tylko do pochwał i splendoru. Media i rozgłos zabrały to co było takie piękne na początku, jak to wszystko się zaczęło. Zwyczajnie stał się pan sławny czy rozpoznawalny, więc to chyba pana zepsuło. Nie potrafi pan działać, nawet przy minimalnej krytyce, bo od razu jest rezygnacja. Swoją ostatnią decyzją potwierdził się fakt, że jest pan słaby psychicznie. Występuje zwyczajne uciekanie od problemów, jakby chirurgicznym cięciem chciałby pan uciec od krytyki. Działając w jakiejś przestrzeni społecznej, nie da się od niej uciec, jest ona była i niestety będzie. Więc co pan chce dalej kontynuować, pytanie z kim, z samymi zwolennikami. Zrobi pan na starcie selekcję, eliminując egzemplarze roszczeniowe. Przychodzą pod pana dom zwolennicy, znaczy że są i domagają się powrotu brawo. Wychodzi pan i z nimi rozmawia, czemu tego samego nie robi pan ze swoimi przeciwnikami, gdziekolwiek w innym miejscu. Dlaczego nie jest pan w stanie się przełamać, próbować do nich dotrzeć, bo nie chwalą ? Jest Pan człowiekiem roku 2017 i ile tam jeszcze przyznali Rytowi. Więc chyba to do czegoś zobowiązuje do ciągłej walki, która nie kończy się tak naprawdę nigdy. Jeżeli to co piszę jest hejtem, to przepraszam, ale wyrażam swój pogląd. Jeżeli jakakolwiek krytyka jest nazywana obecnie hejtem, to chyba ten świat nic dobrego już nie czeka. Bo z krytyką trzeba umieć sobie radzić, jak widać ma pan z tym ogromny problem. Który będzie się za panem wlókł, i ciężko się od tego samemu uwolnić. Już nad panem jak sępy krążą politycy, wiemy w jakim celu. Wiadomo wspierają z chęcią pomocy, chyba samym sobie i swoim partiom. Także powodzenia ale bez polityki, nic dobrego panu to nie da, no chyba że znowu falę hejtu.

  27
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  13:58   do "żeby wyjść na przeciw"   anonim

   Drogi Panie, nie ma pan racji. Przeciwnicy sołtysa a raczej tworzenia gminy byli na spotkaniu sołeckim i byli na sesji Rady Gminy. Próbowali pytać i oczekiwali wyjaśnień, Niestety sołtys zlekceważył władzę Czerska i przeciwników, wyszedł z obrad nie odpowiedzial na pytania- buta ignoracja. Co to za zebranie wiejskie gdzie sołtys przez ponad godzinę opowiada o swoich sukcecach puszcza slajdy zanudza a nic nie mówi co nie udalo się zrobić i nie ma w punkcie zebrania mozliwości zadawania pytań. Gdyby była taka mozliwosc i tak odpowiedzi by nie padły i usłyszelibyśmy że mamy wysłać pytania na maila. W postach krytycznych nie było żadnych oszczerstw i hejtu, to wymysł sołtysa i grupki z nim związanej.

   9
   4
  • 10 marca 2019  13:49   Hejt   krytyk

   Panie Pawle racja, ale Pan Łukasz powinien bardziej się uodpornić na różne ataki. Pokazał co potrafił wtedy po nawałnicy, teraz powinien pokazać jak potrafi ludzi jednać dla wspólnego dobra. Takie uciekanie dokąd to ma go zaprowadzić, że teraz jego przeciwnicy się cieszą. Powinien trwać wszystkie burze się kiedyś kończą i wtedy wychodzi słońce. Trwając obronił by swoje racje, a tak co o tym myśleć.

   8
   1
  • 10 marca 2019  13:36   Żeby wyjść na przeciw ...   Paweł

   Żeby wyjść na przeciw osobom, które są przeciw i zorganizować spotkanie, osoby te musiałby wprost powiedzieć co im się nie podoba, najlepiej osobiście, a nie pisać w internecie takie rzeczy i siać zamęt. Jaki to ma sens? Z tego co czytałem, odbywają się co jakiś czas w Rytlu spotkania wiejskie, czemu wtedy żaden z przeciwników jego sołtysowania się nie wypowiedział? Na ulicy dzień dobry, a w internecie najgorsze oszczerstwa. Nierówna walka, jeżeli nawet nie posiada się social mediów. Takie jest moje zdanie.

   8
   6
 24. 10 marca 2019  12:56   Sens życia hejtera (2)   Paweł

  Trzeba być naprawdę niezbyt sprytnym, aby nie domyślić się, że 90% tych komentarzy pisze jedna i ta sama osoba. Wypowiada się na temat hejtu, a sama miesza wszystkich z błotem. Tak właśnie działa HEJTER. Tak! Jak bardzo trzeba być zgorzkniałym i zapatrzonym w \'swoją prawdę\', żeby robić ludziom takie coś? Ile daje Ci to satysfakcji? Dla wielu ludzi, którzy poszukują rozwiązania zagadki, DLACZEGO SOŁTYS ZREZYGNOWAŁ - jest ona tutaj w komentarzach. Opluwanie, zmienianie pseudonimów, ten sam język i wieczna pretensja. I to wszystko jeden człowiek, zgorzkniały, zazdrosny wyznawca swojego \'boga\' pod postacią ludzką. Odwagi człowieku! Jak mawia klasyk - stań, powiedz nie jesteś sam! Pójdź do tych wszystkich ludzi, których tu obsmarowujesz i im to powiedz, bo prawdopodobnie nie wchodzą tu nawet, aby to przeczytać. Odwagi \'bohaterze\'! JESTEŚ SAM. Dlatego to robisz. Bo jesteś SAM! Zapamiętaj. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. PS Proponuję teraz pisać komentarze po angielsku, żeby były bardziej realistyczne. Allright?

  17
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  13:08   Człowieku, nie znam Cię, ...   Paweł

   Człowieku, nie znam Cię, ale właśnie się zdemaskowałeś. Widać mój komentarz był trafny i dokładnie do Ciebie był on kierowany. Czujność jak u ważki.

   7
   4
  • 10 marca 2019  13:04   Dokładnie ten twój wpis ...   rozbawiony

   Dokładnie ten twój wpis pasuje do sołtysowych hejterów. jestes mało sprytny skoro uważasz że pisze tu jedna osoba. zamilcz lepiej jak nie masz nic mądrego do powiedzenia. Boże uchroń Rytel przed gminą waszego pokroju.

   5
   3
 25. 10 marca 2019  10:24   Gdzie ten hejt (4)   Czytam i wyciągam wnioski.

  Panie sołtysie gdzie był ten hejt? Jakoś nigdzie go nie zauważyłem. Kto i gdzie Pana hejtowal? Proszę o konkrety. Na sesji rady miejskiej zachował pan się zdumiewająco. Radni chcieli pytac i pytali a pan powiedział żeby pytania wysyłać na maila. Wyszedł też Pan z sali obrad. Żenujące zachowanie.

  40
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  13:59   Do poniżej   anonim

   Lucy zarzyj leki.

   2
   2
  • 10 marca 2019  13:21   Ten jad wszędzie można ...   Mieszkaniec Czerska

   Ten jad wszędzie można poznać. Jaki anonim? Tylko Mirek!

   5
   3
  • 10 marca 2019  12:38   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   3
   6
  • 10 marca 2019  10:29   tu jest hejt ale hejt robiony ...   anonim

   tu jest hejt ale hejt robiony przez sołtysa i jego ludzi http://chojnice.naszemiasto.pl/artykul/mieszkancy-rytla-spotkali-sie-pod-domem-lukasza-ossowskiego,5028592,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1-xrte5q7rcZO3G3DsaYUNnPrBggdUtgfm25gldQM3ApGcbTR-auw0SEo

   6
   2
 26. 10 marca 2019  10:05   zapraszam (10)   Agnieszka Formella

  Wszystkich wyzywających mojego męża zapraszam do nas do domu. Usiądziecie naprzeciw nas i powtórzcie to samo co tu wypisujecie, ale prosto w oczy. Znajdą się odważni? Nie sądzę! Jak łatwo Wam pluć na nas anonimowo, jak łatwo pomawiać i wyzywać. Stop mowie nienawiści! Katolicy, Polacy, Rytlacy... niech każdy zastanowi się nad sobą, a nie wytyka innym. A Panu Łukaszowi Ossowskiemu dziękuję, był świetnym sołtysem.

  51
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 marca 2019  09:53   Rytlacy   Anonim

   No, ale ci imigranci mają problemy jak odmienić... Ma rację twój mąż, że tylko ci, co mieszkają tu od zawsze są ważni!

   13
   1
  • 11 marca 2019  07:14   Rytlacy czy Rytlanie???   Gość.

   Pani szanowna to najpierw nauczy się poprawnych odmian, a później zaprasza na kawę... Rytlanie celebrytko!!!

   13
   3
  • 10 marca 2019  19:39   ...   witek

   komentarz usunięty przez moderatora

   4
   1
  • 10 marca 2019  18:52   Po co do domu   Rytlanin a nie człowiek znikąd

   Po co do Was do domu ???? Żebyście wszystko nagrali ??? Wy nawet nagrywacie co mówi wasza rodzina !!! Agnes pokaż lepiej nagie fotki a nie broń Łysego - nieporadnego radnego bo jest nikim i nie wytrzymacie w Rytlu za długo. Wsryd wstyd wstyd wiejska celebrytko.

   20
   5
  • 10 marca 2019  16:01   Poziom wypowiedzi   AnKa

   Brawo Pani Agnieszko. Tak trzymać! Poziom merytoryczny niektórych wypowiedzi jest jak zwykle poniżej morza martwego. Dno, dno i jeszcze raz dno. To tylko zwykli hejterzy.

   8
   14
  • 10 marca 2019  15:28   Selfi   Selfik

   Co wy? Radnego poza netem bylo jeszcze widać z selfi na jasełkach i święcie Niepodległości razem z burmistrzem w pierwszym rzędzie, a obok ksiedza, ktoremu też zycie uprzyksza na całego anonimami do Kurii!

   19
   6
  • 10 marca 2019  14:17   Was hejterzy sołeccy też ...   anonim

   Was hejterzy sołeccy też nie ma widać poza internetem, ulice i sklepy we wsi puste a hejterzy szczekają na portalach.

   9
   3
  • 10 marca 2019  14:10   Dyżury bezradnego Radnego ?   Anonim

   Proszę o wskazanie dokładnego dnia i godziny dyżuru bezradnego Radnego, bo jakoś nie widać go poza internetem i w wiejskiej kanalizie na ul. Chłopowskiej, bo śmierdzi!

   17
   6
  • 10 marca 2019  13:16   ZAPRASZENIE   SPRAGNIONA GOSCI

   O KTOREJ MOZEMY PRZYJSC NA KAWE CIACHO I POGADUCHY

   20
   5
  • 10 marca 2019  10:22   Nie przyjdą bo to tchórze ...   anonim

   Nie przyjdą bo to tchórze ale mamy obraz jak bedzie wygladała gmina za ich rządów. teraz hejtują na chojnice nasze miasto i wyzywają Pana M. prymitywne prostaki.

   8
   18
 27. 10 marca 2019  08:18   Plułeś Łukaszku na innych   Jfxvgf

  Plułeś Łukaszku na innych oczerniales krytykowałeś w 2017 roku i karma do Ciebie wróciła....miło Ci teraz?

  37
  9
  Odpowiedz
 28. 9 marca 2019  20:56   Rytlanin (2)   Zatroskany

  Panie Łukaszu oj bardzo Pan medialny i Rzeczpospolita I Wyborcza o Panu piszą , kamery TV na ulicach Rytla ....... jeszcze tylko listu ze Srebrnej i Prezydenta brakuje. A nasze proste wiejskie sprawy cierpią i czekają. Znaki drogowe poprzekręcane na naszych ulicach , cmentarz ewangelicki rozjeżdżony ciągnikami po ludzkich szczątkach itd ...... Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia w szeroko rozumianej polityce na wyższym szczeblu.

  39
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  14:25   Gmina   Rytlak

   To zadania Gminy!!!!!!!! Czersk nie robi nic w Rytlu!!!!!!!!! Co się dziwić Rytlakom, że mają dość władz Czerska i swoich pseudo radnych!!!!!!!!!

   11
   4
  • 9 marca 2019  21:18   tak jak dzisiejszy dzień, ...   anonim

   tak jak dzisiejszy dzień, tak wygladało całe 4 lata sołtysowania-media, media, media a robic nie ma komu.

   9
   6
 29. 9 marca 2019  19:25   Brawo Panie Ossowski (2)   hgddvb

  Lepiej późno niż wcale przejrzeć na oczy. Czego Pan się spodziewał po Biesku, karierowiczce Ropińskiej i Formelli?Ze będą fair i doceniać ludzi ktorzy nie chcą być mieszani w politykę? tylko robić swoje? Rytlanie namaścili w/w więc teraz mają jak wybrali...olej Pan to..to racja najważniejsza jest RODZINA.....nie takie idywiduua....ale ich też dosięgnie sprawiedliwość...szkoda mi Pana...ale da Pan radę, nie oglądaj się za siebie...z takimi ,,,ludzmi" nie warto pertraktować

  19
  43
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  19:50   właśnie sołtys sam się ...   anonim

   właśnie sołtys sam się wmieszał w politykę i skonczył jak skonczył. zreszta podobno chce być politykiem w Sejmie ;) a ta rezygnacja to zwykła gra pozorów

   10
   6
  • 9 marca 2019  19:49   idioto z irlandzkiego zmywaka ...   anonim

   idioto z irlandzkiego zmywaka wojciu zmień psychiatrę

   2
   5
 30. 9 marca 2019  18:32   Sołtysie (3)   roman

  Drogi sołtysie oraz rado sołecka. Zostaliście wybrani przez mieszkańców, i uzyskaliście kredyt zaufania. Jak można tak łatwo się poddać. Bardzo łatwo ogłosiliście swoją kapitulację, wręcz bez walki. Oczekiwaliście że wiecznie będą płynąc pochwalne peany pod waszym adresem. Przetrwaliście nawałnicę, potem ciężki okres usuwając jej skutki.Obecnie nie potraficie wspólnie znieść fali krytyki, to wam wystarczyło że ogłaszacie swój koniec. Słabo to o was świadczy, jako o inicjatorach przyszłej Gminy Rytel. Z przykrością stwierdzam że was to przerasta. Trzeba niestety rozmawiać z ludźmi, przekonując ich do swoich racji. Niestety piastując funkcję publiczne, narażonym się jest na krytykę, i to w różnej formie. Tak ten świat jest skonstruowany, że nie jest on idealny. Moim zdaniem taka decyzja, to koniec marzeń o gminie Rytel, bo jak to ma wyglądać. Skłóceni i podzieleni, na czym chcecie budować tę gminę, chyba już na zgliszczach. Szukaliście do końca drogi aby dojść do wzajemnego zrozumienia czy był dialog. Poszliście na łatwiznę czyli pyskówki, kłótnia i wzajemne animozje. Pomyślał który o całej wsi Rytel, na was się świat nie kończy. Obejrzyjcie się wokół, nie jesteście pępkiem tego świata, żyją tutaj inni. Mają jakieś oczekiwania, a wy to wszystko wdeptujecie w ziemię. Potrzeba nam ludzi mądrych, odpowiedzialnych, tego wam zabrakło.

  45
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  14:21   kiełk=Sąsiad nie chlej   anonim

   Kiełek po nocach jak zwykle bredzisz znowu się nachlałeś. Od kiedy Irlandia leży po sąsiedzku z ul. Jatowską? :)

   2
   3
  • 10 marca 2019  00:49   He he he   Sąsiad

   Panie Formel a od kiedy to pan jesteś Roman? W internecie nic się nie ukryje

   2
   10
  • 9 marca 2019  19:00   Cała prawda   anonim

   Pięknie napisane i prawda. Oni się czują pępkiem Świata i dlatego tak skończyli. Jest to jednak z pozytkiem dla Rytla. Żałosne jest to ich ubolewanie, udawanie pokrzywdzonych i hejtowanych. Oni nawet nie znają chyba definicji hejtu. Cyrkują we wszystkich mediach, opluwali burmistrza i radnych a teraz płaczą i uciekają, zostawiają piaskownicę w której zasyfili piach.

   10
   4
 31. 9 marca 2019  18:19   Gosc (2)   anonim

  Panie mm Pan to jest specjalistą od hejtu taka jest prawda

  16
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  19:15   bierz leki kobieto   Franc

   chyba masz luca zero na mysli swoich kolegów pijaków i schizoli z forum pomorska-kiełasek=rimcajs i łapinka=jumanji. nie przystoi nauczycielowi zadawac sie z takim dnem jak oni.

   5
   3
  • 9 marca 2019  18:56   masz kobieto jak zwykle ...   anonim

   masz kobieto jak zwykle urojenia.

   4
   4
 32. 9 marca 2019  13:56   ... (3)   psychiatra rumcajsa wojcia

  komentarz usunięty przez moderatora

  9
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  14:23   Prawad głoszona przez ...   anonim

   Prawad głoszona przez alkoholika i schizofrenika z irlandzkiego zmywaka to nie prawda a urojenia.

   2
   2
  • 10 marca 2019  00:54     Rumcajs

   Uważaj, bo hemoroidów na tym klopie dostaniesz. Prawda w ślepia wali, co?

   4
   3
  • 9 marca 2019  18:15   Gosc   anonim

   Panie mm a Pan to jest specjalistą od hejtu taka jest prawda

   3
   3
 33. 9 marca 2019  11:09   Ha, ha!! (1)   Przedszkolanka

  Sołtys się obraził i opuścił piaskownicę a ślad za nim reszta "dzieci" :)

  39
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  13:51   Idealna   anonim

   Wypowiedź godna poziomu intelektualnego

   3
   2
 34. 9 marca 2019  11:08   Żenada dno dna   jozin z bazin

  Treści wpisów zwolenników i ludzi sołtysa świadczą o niskim poziomie tej ekipy. Mściwa banda karierowiczów.

  35
  19
  Odpowiedz
 35. 9 marca 2019  10:24   znalezione w sieci (4)   anonim

  Mam wrażenie, że Pan sołtys postrzega inaczej rzeczywistość. Nikt nie nalegał aby Pan zrezygnował z funkcji sołtysa, nikt nie hejtował i nie był agresywny wobec Pana na sesji w Urzędzie Miejskim w Czersku. Oglądałem w całości sesję-próbowano na niej zadawać pytania a Pan odmówił odpowiedzi, postawił się okoniem wobec władz Czerska. W intrnecie były komentarze krytykujące pomysł tworzenia gminy bankruta i sposób w jaki to robicie poza plecami mieszkańców przeinaczając intencje zbieranych podpisów, manipulując faktami. Czytając poniższe komentarze mam wrażenie, że za chwilę ogłosicie żałobę we wsi i może pomnik postawicie. To Pan sołtys i komitet zainicjowaliście konflikt z Burmistrzem i radnymi rytelskimi, zwłaszcza opluwając jednego radnego Pana Łukasza. Kiedy ten pan odpierając wasze ataki na niego, roznoszenie ulotek po sklepach i domach wczoraj przedstawił przyczyny jego rezygnacji z udziału w radzie sołeckiej w minionym roku, pan panie sołtysie sie obraził i nazwał to hejtem. Wy nie lubicie prawdy, obrażacie się na słowa krytyki kiedy ktoś ma inne zdanie jak Pan i osoby z panem współpracujące. Wiadomo że każdy ma prawo do własnego zdania i proszę nie robić z siebie ofiary i nie przebarwiać faktów już znowu we wszystkich mediach. Osobiście również nic nie mam do pana jako osoby , bo się nie znamy ale nie zgadzam się z metodami jakimi działacie przy pomyśle tworzenia gminy=bankruta i tylko to krytykowałem. Żadnych ataków personalnych nie widziałem, bo nawet jeśli ja czy ktoś inny pisał o Komitecie, to nie podawano nazwisk i krytykowano komitetu działania nie osób Znowu robi pan wokół siebie niepotrzebny szum medialny a można było dalej być sołtysem, tyle że działać wg własnego sumienia i rozumu a nie słuchać i dać się sterować tymi za plecami. Swoimi ostatnimi postępowaniami, wojną podjazdową z radnymi i burmistrzem doprowadziliście do tej dzisiejszej sytuacji. Nikt nie neguje a przynajmniej nie ja, pana zasług po nawałnicy. JESZCZE RAZ POWTARZAM - KRYTYKA DOTYCZYŁA TWORZENIA GMINY BANKRUTA NA ZŁOŚĆ BURMISTRZOWI I MIESZKAŃCOM NIEZGADZAJĄCYM SIĘ Z TYM, A WY WYWOŁALIŚCIE WOJNĘ Z WŁADZAMI CZERSKA I RADNYMI. Urzędnik państwowy jakim jest sołtys nie może się obrażać jak mała dzidzia na krytyczne uwagi mieszkańców i np. nie przynieść nakazów podatkowych na złość. Sołtys jeżeli chce coś osiągnąć dla swojej wsi, musi współpracować z władzami gminy. Nie można się zachowywać jakby Rytel był kogoś prywatnym folwarkiem. Dużo jest tu w komentarzach uwag o podłości ludzkiej wobec pana sołtysa. A ja bym zapytał jak nazwać to co Wy jako niektórzy członkowie Komitetu i Rady zachowujecie się wobec Radnego Łukasza? TO NIE JEST PODŁOŚĆ?! Jest takie powiedzenie: "jeżeli widzisz drzazgę w oku drugiej osoby, najpierw wyjmij belkę ze swojego oka". Obserwując Pana jestem przekonany, że jest pan dobrym człowiekiem ale otoczył się pan kilkoma nieodpowiednimi osobami. Życzę powodzenia.

  44
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  14:28   Zwolennicy sołtysa jeszcze ...   anonim

   Zwolennicy sołtysa jeszcze nie wytrzeźwieli i bredzą.

   1
   2
  • 10 marca 2019  13:53   Może sołtys to człowiek ...   Antek

   Może sołtys to człowiek któremu jak ktoś pluje w twarz nie mówi że pada deszcz

   1
   4
  • 10 marca 2019  13:37   O Pan M.M próbuje się ...   Obserwator

   O Pan M.M próbuje się wybielić dobre

   4
   2
  • 10 marca 2019  00:59   Literat się znalazł   Eleonora

   Panie radny F. tyle pisania i na marne. Wzruszające. Charakteru pisma nie zmienisz. A tego drona, to sobie w kiblu też puszczasz?

   5
   8
 36. 9 marca 2019  10:18   ha ha   anonim

  to tylko perfidna gra- i tak bedą chcieli postawic swojego sołtysa bo nie odpuszcza stanowisk jakie sobie podzielili w przyszłej gminie Rytel.

  36
  12
  Odpowiedz
 37. 9 marca 2019  08:32   Brawo Sołtysie! (5)   Rumcajs z żaholeckiego lasu

  Mądra decyzja. Nie będziesz już ściganą zwierzyną. Role się właśnie odwracają. Formel i jego znerwicowany pudelek Majer, którzy nawet w *****czu hejtują tam gdzie tylko mogą, stracą sens życia. Oj Formel Formel, pamietaj, im wyżej małpa wchodzi na drzewo, tym bardziej ***** odsłania. Karma wraca. Zawsze wraca!!! ZAWSZE !!!

  23
  43
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  16:44   wiem   anonim

   Te słowa wojciecha rumcajsa K. " Role się właśnie odwracają. Formel i jego znerwicowany pudelek Majer, którzy nawet w *****czu hejtują tam gdzie tylko mogą, stracą sens życia" są groźbami karalnymi i zapowiadają szereg wysyłanych donosów przez niego i jego koleżankę lucy w czym są mistrzami - udowodnili to wielokrotnie.

   2
   6
  • 9 marca 2019  16:37   Do edek   psychiatra rumcajsa

   Rumcajsowi wojciowi z Irlandii juz nic nie pomoże. Psychiatrzy rozłozyli ręce. On tak bredzi na róznych forach juz od okolo2006r. pod płaszcykiem pozornej anonimowości sieci TOR. (sprawdzone przez prokuraturę).

   2
   4
  • 9 marca 2019  14:51   Komitet pajaców   edek

   Słuchaj rumcajs z koziego zadu, pierdu brawo sołtysie. Chłopie zmień medyka, albo lekarstwa. Prawdopodobnie chodziłeś do weterynarza, a on myślał że leczy osła. Jak boli ciebie głowa, to nie smaruj jej maścią na odleżyny. Cały ten wasz komitet, to jest dopiero małpi cyrk. Przyglądając się bliżej, powiedz kto tam jest normalnie myślący. Cały ten bajzel we wsi to robota, naszej wiejskiej gwiazdy i jego promotora Bodzia. Zaczęli snuć wielkie plany, jak to wszystkich zrobią w ch.ja. Wiadomo dobrze kręcąc, wszystkich idzie zakręcić ot cała prawda. Cała ta rezygnacja, to ma być jakiś wiejski hapening. Normalnie tragedia, a teraz płaczki ujadają jaka im się krzywda stała. Także wiejski cymbale, żebyś sobie sam czegoś nie odsłonił, żeby nie wyszła twoja głupota.

   7
   4
  • 9 marca 2019  10:50   Osoba która od kilkunastu ...   anonim

   Osoba która od kilkunastu lat hejtuje fora internetowe, zwłaszcza forum pomorska sie tu wypowiada. Wojciu z irlandii.

   1
   4
  • 9 marca 2019  10:14   A ty głupku schizofreniku z ...   anonim

   A ty głupku schizofreniku z forum pomorskiej tu przełzłeś wojciechu Kiełasie z twoim czubowatym zbychem łapinką z Radziejowa? nawet nie znasz znaczenia hejt czubku.

   1
   4
 38. 9 marca 2019  08:12   Sołtysiontko   twardy

  Zachowujesz się jak mały chlopczyk, na którego mamusia nakrzyczała. Wielka obraza i dąsy, a teraz zapewne oczekujesz żeby Ciebie wszyscy błagali. Cały czas wszyscy tylko chwalili, no to stałeś się gwiazdą. Już w Rytlu mieli dla Ciebie zrobioną lektyke, abyś nie musiał chodzić pieszo. Zresztą sam sobie określiłeś, że możesz być tylko wójtem. Wróć człowieku do piaskownicy, i tam buduj sobie zamki z piasku. Normalnie rozbawiłeś mnie tą rezygnacją dzieciaku.

  41
  20
  Odpowiedz
 39. 8 marca 2019  21:31   Dobre poiciągnięcie   Sewa

  Decyzja Pana jest naprawdę de best bo nie można być jednocześnie sołtysem i aktorem kiedyś ten wybór musiał nastąpić?

  40
  21
  Odpowiedz
 40. 8 marca 2019  19:39   I znów z Czerska ... (4)   Chojniczanin

  I znów z Czerska nabałaganili.

  26
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  19:25   Zmartwiony   Strach

   Gorzej bo z Rytla! Zastępca burmistrza jest z Rytla! Niewiadomo o co chodzi ale palec trzymaja radnemu prosto a ludzie w Rytlu sie go boja!

   9
   1
  • 10 marca 2019  18:58   Do Darka niedowiarka   Rytlanin a nie człowiek znikąd

   Kolego ojca mam i wiem kim jest a rozumu mam więcej w przyrodzeniu niż Ty w głowie. Puknij się w pustą główkę makówkę i wystopuj. Wiem co czuje i co napisałem więc proszę luzik

   7
   1
  • 9 marca 2019  15:10   Słuchaj   darek

   Rytlanin znikąd ojciec nieznany, no kto nabałaganił ? Człowieku jesteś ślepy, czy bozia nie dała rozumu. No chyba widzisz kto złożył kapitulację, ktoś go wyrzucał. Oczywiście chował się biedak tylko w swojej chwale i blasku. To teraz nie dorósł, aby przyjąć krytykę pod swoim adresem. Biedak taki sobie napompował balon, że wreszcie sam pękł. Ludziom naobiecywał, a teraz ucieka bo wstydu się boi ?????.

   6
   10
  • 9 marca 2019  07:41   Kto nabałaganił ???   Rytlanin od urodzenia a nie człowiek znikąd

   W odpowiedzi na post Chojniczanina .... Kto to spieprzył ???? Nie wiecie ??? To że Czersk maczał w tym palce to jedno, ale główną winę ma nowy Pan radny nieporadny Łukasz F. Specjalnie napisałem radny z małych liter bo ta funkcja w jego wykonaniu to prawdziwe dno. Kapuś, i cwaniak a teraz jeszcze nas Rytlan pogrąży w swoim idiotycznym zachowaniu i żenujących wypowiedziach. Teraz Wy - którzy go wybraliście na radnego nieporadnego pokażcie co umiecie na czele z tym cwaniakiem

   19
   8
 41. 8 marca 2019  19:30   Kolejna szopka medialna ... (1)   Michał

  Kolejna szopka medialna gwiazdy rytla. Niech idzie sobie! Myslal że ludzie beda go po tylku calowac zeby zostal a to zonk!

  38
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 marca 2019  20:10   ryt   anonim

   Widać, że jesteś nieudacznikiem życiowym!!!

   7
   6
 42. 8 marca 2019  16:16   Zacytuję słowa psalmisty ... (1)   Andrzej FLORIAN

  Zacytuję słowa psalmisty "Dusza moja przebywa wśród lwów u boku zionących ogniem. Są synami człowieczymi, a ich zęby są jak włócznie i strzały, a ich języki jak ostre miecze. " Żal bardzo decyzji kol. sołtysa ale ważniejsze jest zdrowie, honor i rodzina. Szczęść Boże.

  22
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  15:53   Zacytuję słowa   zosia

   (Wj 21,23-25: „Jeżeli zaś ona poniesie jakąś inną szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.”

   3
   2
 43. 8 marca 2019  14:32   Panie Łukaszu (2)   berliniak

  Panie Łukaszu dziękujemy, za wszystko co pan zrobił dla Rytla. Trzeba to docenić , bo wtedy było to takie spontaniczne i budziło podziw. Piękna sprawa dobroć ludzi, poparte wielkim sercem wszystkich chcących wtedy pomagać. Trzeba przyznać pokazał Pan klasę i wielki spontan i mega zaangażowanie. Lecz to co zaczęło się dziać ostatnio, to jedno wielkie zamieszanie. Urodziła się sprawa Gminy Rytel, i od tego czasu wszystko zaczęło się psuć. Zaszkodził ten wielki bum medialny, gdzie było tam przysłowiowe 5 minut dla Pana i Rytla. Moim skromnym zdaniem to Pana zgubiło, no niestety takie są fakty. Więcej jesteśmy w stanie uzyskać jako sołectwo, ale w zgodzie niż jako gmina wewnętrznie skłóceni. Nazwa i tytuły nic nam nie zmienią na lepsze, lecz zwarta wspólnota. To co było po nawałnicy, dobroć ludzi i chęć pomocy, to scalało naszą wieś i sołectwo. Pan był najlepszym spoiwem, tego wszystkiego dobrego. Zwyczajnie miał Pan taki być dalej, jak wtedy krótko po nawałnicy. LOVE Rytel to było sednem, i to było najważniejsze. Rozjechało się to nagle wszystko, wzajemne oskarżenia i narastający podział na dwa obozy. Pana rezygnacja to jakby kapitulacja Rytla, z pomysłu powołania gminy. Zły pomysł, komu to było potrzebne. Patrząc na to wszystko od nawałnicy do dzisiaj, jakie życie jest zmienne jak potrafi zaskoczyć. Z piekła do nieba, czy może na odwrót. Chce Pana zapamiętać tego Łukasza z 2017 roku, bo chcę pamiętać tylko te dobre rzeczy. Ale nie ma ludzi niezastąpionych, a Pan przejdzie na zawsze do historii Rytla.

  31
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 marca 2019  20:12   PANI DOROTO ZA ZMARLYCH NIE ...   WSZYSCY WIEMY

   PANI DOROTO ZA ZMARLYCH NIE MUSI SIE PANI UKRYWAC ZA PANIA JANKA PANI DOROTO PANI KREWNA NIECH PANI PANI DOROTO UZYWA SWEGO IMIENIA POZDRAWIAM

   5
   4
  • 8 marca 2019  17:02   Nie ma pan racji   Janka

   Ale kto oskarżał? Nawiedzony radny F. Proszę zobaczyć co ten człowiek wyprawia. Wszyscy to widzą. Za stołek zrobi wszystko, tak jak pani wiceburmistrz. Przepraszam, ale rzygać mi się chce jak to widzę. Karma wraca. Zaszczuć, opluć... Tak, ja chcę gminy Rytel, moja rodzina chce i sasiedzi chcą. Damy radę. Przy Czersku nie mamy szans.

   17
   9
 44. 8 marca 2019  14:10   oj ludzie coście zrobili !? ...   anonim

  oj ludzie coście zrobili !? :( dlaczego pozwoliliście Sołtysowi odejść , straciliście wiele , czy potraficie logicznie bez zawiści ,zazdrości żyć , myśleć , mieć odwagę bronić , iść pod prąd i widzieć więcej jak czubek własnego nosa ? Szkoda mi człowieka , szkoda mi Rytla....

  38
  7
  Odpowiedz
 45. 8 marca 2019  14:02   Sołtys był ok (2)   Drwal

  Dobrze Pan zrobił. Z wariatami nie ma co się kopać. Niech teraz łysy radny pokaże na co stać. Buhahahaha... Ciekawe, czy obecny burmistrz Czerska wie, co on planuje odpalić hahahaha. Będzie ciekawie, bedzie w Czersku zabawa. Czasy Fierekowej bedziecie w Czersku ze łzami w oczach wspominać. Wariata wpuściliście, dom wariatów bedziecie miec.

  40
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  14:26   w temacie   anonim

   Sami nie wiecie czego chcecie ludzie sołtysa. Przypominam wam że z burmistrz Fierek sołtys był w konflikcie również i tarz ledwo nowa władza zaczęła pracę już weszli z nią w konflik a teraz ucieczka przed krytyką.

   3
   2
  • 10 marca 2019  08:15   Do drwala   Hanka

   Ma Pan święta rację czas fierkowej już nie wróci teraz będzie cynizm megalomania cwaniakowanie fałsz kłamstwa i upadek gminy Czersk...chorzy z nienawiści ludzie zaczęli rządzić

   5
   4
 46. 8 marca 2019  13:44   podziwiać za decyzję, ...   bubu

  podziwiać za decyzję, niestety zazdrość , małość , głupota górują nad postępem , to jednak mają niektórzy we krwi. sami niczego dobrego nie zrobili , nie angażowali się w jakąkolwiek działalność ale zhejtować to podstawa ich funkcjonowania, jakoś to znam

  31
  5
  Odpowiedz
 47. 8 marca 2019  13:21   No i bardzo dobrze (2)   anonim

  Nie będę płakać po panu sołtysie. Nie będzie jego, będzie inny lub inna i OK.

  17
  45
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 marca 2019  20:13   1234   anonim

   Niestety malkontent, który jest niedowartościowany przez życie????

   2
   7
  • 8 marca 2019  14:06   żal mi was   anonim

   tak ? byli inni i co zrobili ????? mieszkałam wiele lat w Rytlu , tam się urodziłam i pamiętam . Tyle co zrobił Pan Ossowski to nikt, straciliście wiele , współczuję , był Ktoś komu się chciało i to zniszczyliście Nie znam osobiście Pana sołtysa ale obserwuję co robił On a co robili inni

   15
   7
 48. 8 marca 2019  13:01   Po tym co zrobił Pan ...   Chojniczanka

  Po tym co zrobił Pan Ossowski dla Rytla, jak walczył po nawalnicy o każdego poszkodowanego mieszkańca jestem w szoku!!!! Mieszkańcy Rytla, czy nikt z was już tego nie pamięta.

  51
  11
  Odpowiedz
 49. 8 marca 2019  12:21   Taka jest Polska mnie nie ... (1)   anonim

  Taka jest Polska mnie nie dziwi dokopywanie innym, mamy to we krwi.

  41
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  13:50   PANIE sołtysie nic do pana ...   obserwatorka

   PANIE sołtysie nic do pana nie mam rzeczywiście zrobił pan dużo dla Rylla,ale z ludzmi trzeba rozmawiać a nie tylko z grupką.NO niestety jest demokracja każdy może mieć swoje zdanie.nie trzeba zaraz się obrażać,tylko z ludzmi rozmawiać.Trochę pan w piórka obrósł albo ma pan złych doradców.Krytykę trzeba też przyjąć

   11
   5