Sołtys Kłodawy czeka na zgłoszenie się właściciela gruzu pozostawionego w lesie

9 lipca sołtys Kłodawy Robert Piesik podczas usuwania wraz z innymi osobami sterty gruzu budowlanego porzuconego w pobliskim lesie znalazł w nim imienne rachunki. Zapewne należą do autora tego karygodnego czynu.

Ugodowe rozwiązanie dla sprawcy pozostawienia gruzu w lesie zaproponował sołtys Kłodawy. Czeka na ujawnienie do dziś do godzin wieczornych, w przeciwnym razie powiadomi policję.   |  fot. FB Robert Piesik

We wtorek wspólnie z leśniczym Jerzym Wolskim z Nadleśnictwa Rytel, a także z pomocą innych osób, przy użyciu auta dostawczego pożyczonego przez Adriana Miłosza Dziendzielę, posprzątaliśmy gruz bezmyślnie i bezprawnie wyrzucony przy jednej z dróg leśnych w Kłodawie. Na nieszczęście tej osoby, która to zrobiła, znaleźliśmy podczas załadunku pozostawione w śmieciach imienne dowody zakupu na cele remontowe.

Przed powiadomieniem policji wychodzimy z założenia, iż każdemu należy się druga szansa, dlatego też czekam na kontakt do jutra wieczorem (10.08). Wierze, że całą sytuację można jakoś racjonalnie wytłumaczyć, a na pewno naprawić! Zapewniam anonimowość, sam nie będę prosił. Dogadamy się w zamian za posprzątanie innego miejsca.

Tekst i foto - FB Robert Piesik