Sobota pod znakiem boksu

7 marca w hali widowiskowo - sportowej Centrum Park w Chojnicach odbyła się XXVI Sobota Bokserska. W zawodach brały udział drużyny z Pomorskiego, Kujawsko - Pomorskiego oraz Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

"Soboty Bokserskie" mają charakter szkoleniowy, ale na każdej można obejrzeć dobre pojedynki.   |  fot. nad.

W ramach Soboty Bokserskiej przeprowadzone zostały niepunktowane walki szkoleniowe jak również pojedynki punktowane we wszystkich kategoriach wiekowych. Do zawodów zgłosiła się spora ilość pięściarek i pięściarzy. Podczas niepunktowanych walk sparingowych skonfrontowało się 41 zawodników i zawodniczek.

W siedemnastu walkach punktowanych w ramach Soboty Bokserskiej oraz półfinałów Mistrzostw Wybrzeża wystartowało 32 zawodników oraz 2 zawodniczki. Prowadzona rywalizacja prowadzona była na zróżnicowanym poziomie sportowym. Zaprezentowali się początkujący adepci boksu oraz doświadczeni pięściarze startujący w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Chojnic. Na długo pozostaną w pamięci pojedynki chojniczan w wadze ciężkiej. W kategorii wiekowej Junior Młodszy (16 -17 lat) Mikołaj Brzeziński "Boxing Team" Chojnice pokonał na punkty Aleksandra Olkowskiego "BOKSER CHOJNICE". Natomiast w kat. Junior (17 - 18 lat) Paweł Wardyn "BOKSER CHOJNICE" wygrał na skutek poddania przeciwnika przez sekundanta z Mateuszem Gappą "Boxing Team" Chojnice.

Głównym organizatorem sobotniej imprezy był UKS "BOKSER CHOJNICE". Następna Sobota Bokserska odbędzie się już 18 kwietnia.

Andrzej Plata

  1. 8 marca 2020  22:52   Joda   Gracz

    Oby więcej takich imprez Andrzej super gość robi bardzo dużo dla boksu.

    2
    4